Strona główna 112 Policjanci i sanepid sprawdzają przestrzeganie obostrzeń

Policjanci i sanepid sprawdzają przestrzeganie obostrzeń

1

Od poniedziałku 29 grudnia zwiększył się katalog zakazów i ograniczeń, związanych z przeciwdziałaniem pandemii. Czy nowe zapisy są respektowane, sprawdzają policjanci i pracownicy sanepidu. – Na terenie powiatu świdnickiego właściciele obiektów handlowych i usługowych  wykazali się jednak odpowiedzialnością, bo podczas licznych kontroli policjanci nie napotkali nieprawidłowości – informuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

Policja przypominamy o niektórych zmianach, które będą obowiązywać  do 17 stycznia 2021 r.:

-Zawieszona zostaje działalność basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness. (Wyjątkiem są baseny, siłownie i kluby i centra fitness działające w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów oraz dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych).
-Stoki narciarskie są nieczynne.
-Obowiązuje zakaz prowadzenia działalności polegającej na udostępnieniu miejsca do tańczenia organizowanego w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni. Z zakazu wyłączone są sportowe kluby taneczne.
-Obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej restauracji. Możliwa jest jedynie realizacja usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos oraz w dowozie.
-Działalność galerii handlowych jest ograniczona. Otwarte pozostają tylko niektóre punkty usługowe mające istotne znaczenie dla życia codziennego (np. usługi fryzjerskie, kosmetyczne, medyczne) oraz m.in. apteki, punkty apteczne, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, artykułami toaletowymi oraz środkami czystości, artykułami remontowo-budowalnymi, artykułami dla zwierząt, gazetami lub książkami, meblami.
-W placówkach handlowych, na targu lub poczcie, obowiązuje limit klientów:
• 1 os/10 m2 – w sklepach do 100 m2
• 1 os/15 m2  – w sklepach powyżej 100 m2

– W przypadku ujawnienia nieprzestrzegania przepisów wobec właścicieli obiektów skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu, a o sprawie zostanie również powiadomiona  inspekcja sanitarna, która może nałożyć na podmioty łamiące obostrzenia karę pieniężną w wysokości od 5 tys. do 30 tys. zł – ostrzega Magdalena Ząbek.

/Zdjęcie i źródło inf. KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułPiłkarz został inwalidą. Po 12 latach sąd warunkowo umorzył postępowanie przeciwko lekarzowi
Następny artykułMiejski program szczepień przeciw grypie będzie kontynuowany. W tym roku nie udało się go zrealizować