Strona główna Wydarzenia Świdnica Kierowcy doczekali się remontu przejazdu na Westerplatte

Kierowcy doczekali się remontu przejazdu na Westerplatte [FOTO]

0

Jeszcze w tym tygodniu mają zostać zakończone prace związane z przebudową przejazdu kolejowego na ulicy Westerplatte, o remont którego od ponad roku apelowali zmotoryzowani. W październiku nawierzchnię wymieniono na przejeździe na ulicy Bystrzyckiej.

Przypomnijmy, oba przejazdy znajdują się na trasie rewitalizowanej za blisko 200 mln złotych linii kolejowej nr 285. Prace w ramach tej inwestycji na dobre ruszyły we wrześniu 2019 roku i okazały się problematyczne zwłaszcza dla kierowców przemieszczających się ruchliwą ulicą Westerplatte. Na brak działań ze strony wykonawcy skarżyli się zarówno zmotoryzowani mieszkańcy, jak również rowerzyści i piesi. – Samochody utykają, rowerem ciężko przejechać. Nikt nie reaguje. Podsypują tylko co jakiś czas piaskiem, który jest wypłukiwany po każdych opadach deszczu – wskazywała jedna z mieszkanek Świdnicy.

Według deklaracji przedstawicieli spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, likwidacja uciążliwej i wyboistej trasy przez przejazdy na Westerplatte i Bystrzyckiej miała nastąpić jeszcze we wrześniu, jednak wykonanie prac remontowych uległo opóźnieniu. Ostatecznie roboty na Bystrzyckiej zostały zrealizowane w październiku, zaś przejazdem na Westerplatte wykonawca kolejowej inwestycji zajął się dopiero w grudniu. W związku z tym w rejonie przejazdu wprowadzony został ruch wahadłowy. – Prace powinny zostać zakończone do końca tygodnia – informuje Bohdan Ząbek ze spółki PKP PLK.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułDatki dla WOŚP – dodatkowa możliwość kwestowania
Następny artykułKiedy uczniowie wrócą do szkół? Minister zdrowia przedstawił możliwy termin