Strona główna 0_Slider Gmina Świdnica wybuduje zespół żłobkowo-przedszkolny. Nowa placówka pomieści 120 dzieci

Gmina Świdnica wybuduje zespół żłobkowo-przedszkolny. Nowa placówka pomieści 120 dzieci

0

Blisko 11 mln złotych pochłonie budowa zespołu żłobkowo-przedszkolnego, który powstanie przy ulicy Słonecznej w Pszennie. Gmina Świdnica rozstrzygnęła przetarg na realizację prac. Rozpoczęcie działalności nowego żłobka planowane jest na grudzień 2021 roku.

Zgodnie z planami samorządu, w nowym żłobku o powierzchni 811 m² znajdzie się miejsce dla trzech oddziałów żłobkowych liczących po 24 dzieci. Zakończenie prac budowlanych ma nastąpić do 30 września 2021 roku, zaś udostępnienie placówki nastąpi kilka miesięcy później. Do 31 maja 2022 roku potrwają z kolei prace prowadzone w ramach II etapu inwestycji, które obejmować będą budowę dodatkowego skrzydła o powierzchni 737 m². Powstanie w nim przedszkole mieszczące dwa oddziały dla 50 dzieci.

W przetargu ogłoszonym przez gminę Świdnica wystartowało w sumie 19 firm i konsorcjów. Za najkorzystniejszą wybrano ofertę spółki AKBiK z Wrocławia, która zaproponowała wykonanie prac budowlanych za 10 mln 968 tys. złotych.

Przewiduje się, że oprócz budynku zespołu żłobkowo-przedszkolnego, przy ulicy Słonecznej powstanie też plac zabaw dla dzieci, ustawione zostaną elementy małej architektury, wybudowany zostanie parking mieszczący 44 samochody, a także nasadzona zostanie zieleń.

Wygląd elewacji planowej placówki żłobkowo-przedszkolnej (mat. przetargowe UG Świdnica)

/mn/

Poprzedni artykuł5 powodów, dla których warto sięgnąć po kredyt pozabankowy
Następny artykułSzykuje się licytacja dla WOŚP. Cały czas można przekazywać fanty