Strona główna 0_Slider Były piłkarz Gryfa i Polonii-Stali wybrany najlepszym juniorem w Polsce!

Były piłkarz Gryfa i Polonii-Stali wybrany najlepszym juniorem w Polsce!

1

Niezwykle prestiżowe wyróżnienie powędrowało na konto 17-letniego Huberta Konstantego, ofensywnego piłkarza Śląska Wrocław, kapitana swojej drużyny walczącej na co dzień w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Były piłkarz Gryfa Świdnica i Polonii-Stali Świdnica z której właśnie przeszedł do Śląska został uznany przez popularny serwis Weszlo.com najlepszym juniorem w kraju!

Z takimi opiniami na temat Huberta możemy się spotkać na portalu Weszlo.com w podsumowaniu, uzasadnieniu wyboru i wskazaniu go jako najlepszego:

– Atuty Huberta: szybkość, drybling, gra jeden na jeden, prowokacja. Ma też naturalną chęć do dryblowania, nie hamowaliśmy go, wręcz zachęcaliśmy do tego, żeby robił przewagę tym elementem gry. Ma również dobre uderzenie z prawej nogi – uważa trener Śląska Wrocław, Krzysztof Wołczek.

– Lider Śląska, podobało mi się, że potrafi pociągnąć zespół w trudnym momencie. Szuka dryblingu, jest w nim całkiem skuteczny, dobrze odnajduje się także w polu karnym przeciwnika – ocenia Michał Zachodny (Łączy Nas Piłka).

Jednym słowem: przebojowość. Stwarzał wiele problemów rywalom, grał odważnie, co przekładało się na to, że był w mojej opinii najlepszym zawodnikiem Śląska, a w dodatku kapitan drużyny – wyznaje Dawid Sut (Łączy Nas Piłka).

– Przy mocno obsadzonych skrzydłach Śląska wypadał najlepiej. W trudnych momentach potrafił wziąć na siebie ciężar zdobycia ważnego gola, duża swoboda z piłką przy nodze. Ewentualnym problemem w kontekście wejścia do seniorskiej piłki może być nieduży wzrost, choć i tacy sobie już radzili – Adam Delimat (Łączy Nas Piłka).

Hubert Konstanty walnie przyczynił się do dobrego występu Śląska Wrocław w rundzie jesiennej trwającego sezonu 2020/2021. Strzelił jedenaście goli, a jego ekipa zakończyła rok na piątej pozycji. Miejsce w tabeli jest jednak nieco mylące, a w niej panuje niesłychany ścisk. Gdyby wrocławianie pokonali w ostatniej kolejce Jagiellonię Białystok (było 3:4) można byłoby mówić o najlepszym juniorze mistrza jesieni. Tak się jednak nie stało, ale strata Śląska do prowadzącej Wisły Kraków wynosi tylko dwa punkty. Wiosną walka zapowiada się zatem niezwykle interesująco.

FOTO: Konstaty jeszcze w barwach Polonii-Stali Świdnica (pierwszy z prawej w niebieskiej koszulce)

Hubert Konstanty przygodę z piłką rozpoczynał w Gryfie Świdnica, później grał już od sezonu 2014/2015 w ekipie Polonii-Stali Świdnica. To tam z kolegami z Ligi Dolnośląskiej Młodzików pod okiem trenera Mariusza Krupczaka sięgnął ze swoimi biało-zielonymi kolegami między innymi po trzecią pozycję w naszych wojewódzkich rozgrywkach w kategorii wiekowej U-13. Następnie był dwukrotnie wypożyczany na rok z Polonii-Stali Świdnica do Śląska, a finalnie przeszedł do wrocławskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego.

/MDvR/

Poprzedni artykułDzięki wysokiej frekwencji w wyborach wywalczyli wóz strażacki. Uroczyście powitano nowe auto [VIDEO]
Następny artykułPremiery świdnickich zespołów w ramach „setki w teatrze”