Strona główna Kultura Premiery świdnickich zespołów w ramach „setki w teatrze”

Premiery świdnickich zespołów w ramach „setki w teatrze”

0

Na najbliższy piątek zaplanowano premierę trzech utworów zespołu Mindless (rock/grunge) nagranych w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. To początek 3. edycji projektu „setka w teatrze”, w ramach którego zrealizowano do tej pory 17 sesji z udziałem 14 zespołów.

„Setki w teatrze” wystartowały w 2018 roku. Ich celem jest dokumentacja twórczości lokalnych zespołów muzycznych w formie wideo, audio i foto. Udział w projekcie jest otwarty i bezpłatny – mogą do niego zgłaszać się grupy działające na terenie powiatu świdnickiego i zajmujące się szeroko rozumianą muzyką popularną. Wśród prezentowanych do tej pory gatunków znajdują się m.in. rock, pop, metal, etno, blues i country. Szczegóły dostępne są na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Zespół Mindless to jedna z „najmłodszych” grup na świdnickiej scenie muzycznej, ale już po raz trzeci nagrywali „setkę w teatrze”. Mieli już też okazję prezentować się na żywo podczas Świdnickiego Przeglądu Muzycznego „Truskawka”. Niedawno udostępnili on-line swój debiutancki album studyjny. Nagrania „na setkę” zrealizowali w składzie: Kacper Kwiatkowski (perkusja), Filip Surowiec (bas), Aleksander Koprowski (gitara, wokal), Jan Sobel (gitara, wokal).

Utwory nagrane w sali teatralnej ŚOK, zatytułowane „Skate and destroy”, „Szczur”, „Areszt” będą dostępne od piątku w sklepach i serwisach on-line (m.in. Spotify, Tidal, iTunes) a teledyski będą pojawiać się codziennie o 20.00 na kanale YouTube Świdnickiego Przeglądu Muzycznego.

/ŚOK, opr. mn/

fot. Marcin Trzpiot/ŚOK

Poprzedni artykułByły piłkarz Gryfa i Polonii-Stali wybrany najlepszym juniorem w Polsce!
Następny artykułSpokojnych Świąt Bożego Narodzenia