Strona główna Wydarzenia Marcinowice Dzięki wysokiej frekwencji w wyborach wywalczyli wóz strażacki. Uroczyście powitano nowe auto...

Dzięki wysokiej frekwencji w wyborach wywalczyli wóz strażacki. Uroczyście powitano nowe auto [VIDEO]

0

23 grudnia Ochotnicza Straż Pożarna w Marcinowicach odebrała nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Pojazd o wartości 800 tys. złotych został wywalczony przez mieszkańców gminy Marcinowice w ramach „Bitwy o wozy” – zorganizowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji akcji premiującej wysoką frekwencję w wyborach prezydenckich.

W ramach „Bitwy o wozy” MSWiA nagrodziło nowymi wozami strażackimi 49 gmin do 20 tys. mieszkańców, w których podczas II tury wyborów prezydenckich odnotowano najwyższą frekwencją, kierując się przy tym dawnym podziałem administracyjnym na 49 województw. Na terenie byłego województwa wałbrzyskiego najlepiej wypadła gmina Marcinowice.

Rekordowa frekwencja w Gminie Marcinowice 70,61% dała nam pierwsze miejsce w dawnym województwie wałbrzyskim. Zdobyliśmy tym samym wóz strażacki o wartości 800 tysięcy złotych! Walka o pierwsze miejsce rozgrywała się do samego końca z ponad czterdziestoma gminami, a różnica pomiędzy dwoma pierwszymi miejscami to zaledwie kilkadziesiąt głosów – informowali w połowie lipca przedstawiciele gminy.

23 grudnia nowy wóz wywalczony dzięki licznemu uczestnictwu w wyborach został uroczyście powitany w Marcinowicach.

/mn/

mat. OSP Marcinowice, UG Marcinowice

Poprzedni artykułWeterynarz radzi: Okres świąteczny a opieka nad zwierzakiem
Następny artykułByły piłkarz Gryfa i Polonii-Stali wybrany najlepszym juniorem w Polsce!