Strona główna 0_Slider Wydział komunikacji ponownie udostępnia możliwość internetowej rejestracji wizyty

Wydział komunikacji ponownie udostępnia możliwość internetowej rejestracji wizyty

0

Od poniedziałku powróciła możliwość skorzystania z internetowego systemu kolejkowego, umożliwiającego zarejestrowanie swojej wizyty w wydziale komunikacji świdnickiego starostwa. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną starostwo apeluje jednak do mieszkańców o ograniczenie wizyt w urzędzie i zachęca do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Od poniedziałku obowiązują też nowe godziny pracy wydziału.

Prosimy mieszkańców powiatu świdnickiego o ograniczenie wizyt w Starostwie Powiatowym do spraw pilnych. W pozostałych sprawach zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Prosimy również o ograniczenie wizyt w Wydziale Komunikacji tylko do spraw pilnych! W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny, pod numerem tel. 74 85 00 431 – informuje Piotr Dębek, rzecznik świdnickiego starostwa. – Od dnia 2 listopada istnieje również możliwość internetowej rejestracji wizyty w Wydziale Komunikacji, do czego zachęcamy – dodaje. Za pośrednictwem dedykowanego serwisu można nie tylko umówić wizytę, ale także sprawdzić aktualny stan kolejek.

Rzecznik przypomina jednocześnie, że wizyta w urzędzie nie jest wymagana w przypadku odbioru dowodu rejestracyjnego. – Według obecnie obowiązujących przepisów, podczas kontroli drogowej policji, posiadanie dowodu rejestracyjnego nie jest obowiązkiem. W takiej sytuacji ważnym elementem są aktualne badania techniczne pojazdu, które diagnosta wprowadza do systemu informatycznego, a na które podgląd ma kontrolujący policjant – wyjaśnia Dębek.

Od 2 listopada do odwołania wydział komunikacji starostwa powiatowego w Świdnicy czynny będzie w następujących godzinach:

  • poniedziałek: od 7.30 do 15.00,
  • wtorek: od 7.30 do 15.00,
  • środa: od 10.30 do 15.00,
  • czwartek: od 7.30 do 15.00,
  • piątek: od 7.30 do 12.30.

/Starostwo Powiatowe w Świdnicy, opr. mn/