Strona główna 0_Slider Protestacyjny spacer przeszedł przez Świdnicę

Protestacyjny spacer przeszedł przez Świdnicę [FOTO/VIDEO]

69

Poniedziałek jest dwunastym dniem ogólnopolskich protestów będących wyrazem sprzeciwu dla zaostrzenia prawa aborcyjnego oraz orzeczenia wydanego przez Trybunał Konstytucyjny. W kolejnej manifestacji zorganizowanej w Świdnicy wzięło udział kilkaset osób.

Od 22 października przez Polskę przetacza się fala protestów związanych z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

W poniedziałek o godzinie 19.00 w Świdnicy rozpoczęła się kolejna akcja protestacyjna mająca na celu wsparcie postulatów Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Obejmują one 13 obszarów wymagających zmian, w tym m.in. kwestia aborcji, praworządności, edukacji, sytuacji osób niepełnosprawnych, mediów publicznych, rozdziału państwa od Kościoła (wyprowadzenie religii ze szkół i likwidacja Funduszu Kościelnego), zdrowia, walki z faszyzmem, praw zwierząt i klimatu.

Obejrzyj relację wideo z Czarnego Spaceru.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński