Strona główna Sport Piłka nożna Ostre strzelanie w wykonaniu bystrzyczan i strzegomian

Ostre strzelanie w wykonaniu bystrzyczan i strzegomian

0

Znakomicie październikowe zmagania o czwartoligowe punkty zakończyli piłkarze LKS-u Bystrzyca Górna i AKS-u Strzegom. Obie nasze ekipy zanotowały w 15. kolejce sezonu 2020/2021 bardzo pewne i wysokie zwycięstwa.

LKS Bystrzyca Górna w niezwykle ważnym meczu dla układu dolnych rejonów tabeli podejmował na swoim boisku Unię Bardo. Podopieczni Jerzego Żądło nie pozostawili rywalom złudzeń, kto tego dnia był drużyną lepszą. Ekipa z terenu gminy Świdnica szybko objęła prowadzenie za sprawą Eryka Klemińskiego, a jeszcze przed przerwą podwyższyła rezultat po trafieniu Eryka Ciuby. Po zmianie stron goście złapali kontakt, kiedy to receptę na naszego bramkarza, Kacpra Szczepaniuka znalazł Damian Różana. Radość przeciwników z jednobramkowej straty nie trwała długo. Kilkadziesiąt sekund później trafienie samobójcze zanotował Maciej Rudy i zrobiło się 3:1. Naszym piłkarzom jeszcze dwukrotnie udało się wpisać na listę strzelców. Do siatki przyjezdnych trafili Italo Rocha de Olivera i Kamil Bezegłów. LKS Bystrzyca Górna zwyciężył ostatecznie 5:1, pewnie sięgając po pełną pulę punktów. Obecnie bystrzyczanie z dorobkiem 12 „oczek” plasują się na 14. pozycji w tabeli w stawce 19 drużyn.

LKS Bystrzyca Górna – Unia Bardo 5:1 (2:0)

LKS: Szczepaniuk, Mazanka, Ryś (67′ D. Ciuba), Emerson (53′ Czarny), A. Somala, Klemiński, Ł. Somala, M. Somala, Żygadło (83′ Bezegłów), E. Ciuba (82′ Kobiela), Olivera (78′ Dubojski).

Jeszcze wyższe zwycięstwo i to odniesione na wyjeździe zanotowali piłkarze AKS-u Strzegom. Trudno było spodziewać się innego scenariusza, wszak czołowa drużyna tabeli grupy wschodniej IV ligi jechała na boisko czerwonej latarni rozgrywek – Pogoni Pieszyce. W trakcie pierwszej części gry nic nie wskazywało jednak na wysoki triumf strzegomian. Gospodarze prowadzili od 13. minuty po golu Adriana Jasińskiego. Goście przez długi czas „bili głową w mur”, ale w końcu zdołali wyrównać. W 40. minucie do remisu doprowadził Marcin Morawski i takim rezultatem zakończyła się premierowa odsłona. Po powrocie na boisko stroną dyktującą warunki byli tylko i wyłącznie przyjezdni. Po golach Damiana Bogacza, Szymona Cukra i Rolanda Emeki zrobiło się 4:1. Rezultat spotkania na 6:1 ustalił dublet Kamila Sadowskiego. Po tej wygranej AKS wciąż plasuje się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli, tracąc punkt do drugiej Bielawianki Bielawa i sześć do prowadzącej Lechii Dzierżoniów. Lider rozgrywek ma jednak rozegrany do tego jeden mecz mniej.

Pogoń Pieszyce – AKS Strzegom 1:6 (1:1)

AKS: Trawka, Durajczyk, Stanuszek, Zieliński, Bogacz (79′ Borowiec), Cukier (63′ Sadowski), Domaradzki, Morawski, Sawicki (77′ Strzyżewski), Migalski, Emeka (67′ Shevchenko).