Strona główna Polityka Wojciech Murdzek wraca do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Wojciech Murdzek wraca do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

0

Były prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Przypomnijmy, Wojciech Murdzek przez pół roku pełnił funkcję szefa resortu nauki i szkolnictwa wyższego. 16 kwietnia został powołany na urząd ministra, a 19 października został z tego stanowiska odwołany. Jego miejsce zajął Przemysław Czarnek, który stanął na czele Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Kilka dni temu informowano o możliwym powrocie Murdzka do rządu i objęciu przez niego teki wiceministra. Doniesienia te znalazły potwierdzenie we wtorek, 17 listopada. – Miło mi poinformować, że wracam do Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, tym razem w roli Sekretarza Stanu. Przed nami wiele ważnych i ciekawych projektów do zrealizowania. Jestem przekonany, że będzie to czas intensywnej i owocnej pracy na rzecz rozwoju i podnoszenia poziomu Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Polsce – przekazał parlamentarzysta za pośrednictwem mediów społecznościowych.

/opr. mn/

Poprzedni artykułKrótszy czas oczekiwania na wyniki i zniesiony limit badań w świdnickim punkcie wymazów
Następny artykułZamknięcie Publicznego Przedszkola nr 2 w Strzegomiu. Burmistrz zabiera głos