Strona główna 0_Slider Od poniedziałku utrudnienia w ruchu na Westerplatte. Remont przejazdu w pierwszej połowie...

Od poniedziałku utrudnienia w ruchu na Westerplatte. Remont przejazdu w pierwszej połowie listopada

0

Z powodu prowadzonych przez Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji robót związanych z modernizacją sieci wodno-kanalizacyjnej, od poniedziałku zmotoryzowani mogą spodziewać się utrudnień w rejonie skrzyżowania ulic Westerplatte i Jodłowej w Świdnicy. Z kolei wyczekiwany przez kierowców remont przejazdu kolejowego na ulicy Westerplatte najprawdopodobniej zrealizowany zostanie w przyszły weekend.

Od 2 do 6 listopada prowadzone będą prace związane z modernizacją sieci wodno-kanalizacyjnej w obrębie skrzyżowania ulic Westerplatte i Jodłowej, które prowadzić będzie Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. – W tych dniach nastąpi zamknięcie jednego pasa ulicy Westerplatte w kierunku centrum Świdnicy, a ruch będzie prowadzony wahadłowo do godziny 18 każdego dnia. Ponieważ przewiduje się utratę płynności ruchu pojazdów na tym odcinku, zalecamy kierowanie się znakami organizacji zastępczej ruchu drogowego: na rondzie na ul. Towarową i dalej ul. Kopernika do centrum. Wjazd i wyjazd na ul. Jodłową będzie możliwy – informuje Witold Tomkiewicz, rzecznik ŚPWiK.

Projekt organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania Westerplatte/Jodłowa

To nie koniec utrudnień w ruchu planowanych na listopad. W najbliższym czasie przeprowadzony ma zostać remont przejazdu kolejowego na ulicy Westerplatte, na którego fatalny stan nawierzchni kierowcy skarżą się od ponad roku. Jak mówi Bohdan Ząbek ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, odpowiadającej za trwającą rewitalizację linii kolejowej łączącej Świdnicę z Sobótką i Wrocławiem, prace remontowe planowane są na pierwszą połowę listopada. Według informacji przekazanej przez prezydent Świdnicy w odpowiedzi na zapytanie radnej Zofii Skowrońskiej-Wiśniewskiej, przebudowa przejazdu odbędzie się w dniach 7-8 listopada.

/mn/

Poprzedni artykułKolejna wygrana w Świdnicy i w końcu mecz na „zero” z tyłu! [VIDEO]
Następny artykułZderzenie osobówek na krajowej 35-tce