Strona główna 0_Slider Pilnie potrzebny zamgławiacz i środki ochrony. Świdnickie pogotowie prosi o wsparcie

Pilnie potrzebny zamgławiacz i środki ochrony. Świdnickie pogotowie prosi o wsparcie

0

Codziennie ryzykują swoje zdrowie i życie, w ostatnich tygodniach odchorowali Covid-19. Personel świdnickiego pogotowia znów pracuje prawie na 100%. Trwająca od marca pandemia odbija się na sprzęcie i zasobach środków ochronnych.

Zdjęcie Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy

– To co widzicie na zdjęciach to Elektrofumigator – czyli zamgławiacz. Urządzenie, które wykorzystujemy do dezynfekcji karetek po przewożeniu pacjentów z chorobami zakaźnymi. Nasze Pogotowie posiada tylko 2 takie urządzenia z czego jedno jak widać po wielu latach eksploatacji ma już zwyczajnie dość. Cały proces dezynfekcji karetki trwa około godziny. Jeśli mamy więcej karetek do dezynfekcji na raz zwyczajnie musimy dłużej czekać, co wydłuża czas realizacji następnego zlecenia. Dlatego zbieramy pieniądze na zakup kolejnego takiego urządzenia (jak będziemy mieć na dwa to tym bardziej się ucieszymy). Koszt jednej takiej maszyny to około 10-11 tys. zł – apeluje Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy.
Wpłaty można dokonywać na nasze dedykowane do tego konto z dopiskiem – „zamgławiacz”.
Santander Bank Polska SA o numerze:
44 1090 2369 0000 0001 4461 6142

Jednocześnie nadal trwa zbiórka na środki ochrony osobistej i płyny dezynfekcyjne, których ratownicy zużywają w czasie pandemii w ogromnych ilościach.
/opr. red./
Poprzedni artykułBiblioteki w czasie pandemii. Książki na wynos i udogodnienia dla czytelników
Następny artykułBędzie kolejne podejście do remontu zapory zalewu Witoszówka. Koniec prac na wiosnę?