Strona główna Wydarzenia Żarów Żarowscy radni zrzucili się na budki dla ptaków

Żarowscy radni zrzucili się na budki dla ptaków

0

Łapią deszczówkę, zazieleniają przystanki, a teraz będą wspierać ptaki. W Żarowie realizowana jest kolejna inicjatywa na rzecz środowiska naturalnego.

Fot. fb Gmina Żarów

Z inicjatywy Urzędu Miejskiego w tym roku przy budynkach szkolnych i miejskich zostały zamontowane pojemniki na deszczówkę, która wykorzystywana jest do podlewania. Niedawno roślinnością obsadzono przystanki, a Fundacja Inicjatywa B zamontowała ławkę z ziołami. Kolejną akcję zainicjowali radni.

Niebawem na drzewach w różnych zakątkach naszej gminy zawieszone zostaną budki lęgowe dla ptaków, które z pewnością zostaną zamieszkałe przez najróżniejsze ptasie rodziny. Budki zostały już zakupione z inicjatywy oraz własnych środków finansowych radnych Rady Miejskiej Żarowa i członków Komisji ds. Ochrony Środowiska: Bartosz Żurek, Zuzanna Urbanik, Iwona Nieradka, Piotr Zadrożny i Joanna Kaczorowska. Budki zostały przekazane leśniczemu, który zajmie się ich właściwym montażem oraz ulokowaniem. Wspólnie z leśnictwem prowadzone są kolejne działania, a wkrótce na terenie gminy Żarów rozwiesimy kolejne budki lęgowe dla ptaków, które zakupione zostały przez Urząd Miejski w Żarowie – czytamy na fb Żarowa.

/opr. red./

Poprzedni artykułCo kupić dziecku na chrzest? Najlepsze pomysły
Następny artykułMistrz federacji UFC zachęca do wspierania Justyny Ciok [VIDEO]