Strona główna Artykuł sponsorowany Co kupić dziecku na chrzest? Najlepsze pomysły

Co kupić dziecku na chrzest? Najlepsze pomysły

0

Chrzest dziecka to wyjątkowa chwila dla wszystkich bliskich członków rodziny. Wydarzenie, ważne z powodu aspektów religijnych, może jednak przysporzyć sporo stresu. Zastanawiasz się, co kupić dziecku na chrzest? Oto kilkanaście propozycji, które idealnie nadają się jako prezent dla dziecka.

Prezent na ślub – praktyczny czy wyjątkowy?
Decydując się na zakup dziecku prezentu z okazji chrztu, mamy do wyboru kilka opcji. Upominek może mieć wartość sentymentalną i pamiątkową, albo być po prostu użyteczny i przydatny. Pamiątkowy wymiar będą z pewnością miały prezenty takie jak: łańcuszek, bransoletka, grawerowane pudełko czy Biblia. Z drugiej strony praktyczny prezent z pewnością o wiele bardziej przyda się i wspomoże młodych rodziców. Wielu gości jednak decyduje się na symboliczną kartkę z życzeniami i włożenie do niej określonej sumy pieniędzy, które rodzice mogą przeznaczyć na aktualne potrzeby dziecka. Pamiętajmy jednak, że nie prezenty ani kwoty pieniędzy są najważniejsze. Liczy się pamięć i sama chęć uczestniczenia w uroczystości oraz dzielenia wspólnie tej wyjątkowej radości ze chrztu dziecka.

Prezent dla chłopca 
Jako prezent dla chłopca możemy wybrać grawerowane pamiątki, wykonane ze srebra lub złota. Często są to komplety sztućców, skarbonki, tabliczki pamiątkowe oraz zdobne pudełeczka, które można wykorzystać do przechowywania pamiątek. Jeśli zależy nam jednak, aby kupić coś specjalnie dla dziecka, warto zastanowić się nad kupnem maskotki, z którą dziecko będzie mogło dorastać.

Prezent dla dziewczynki 
Każdy z prezentów wymienionych w propozycjach dla chłopców, idealnie sprawdzi się również w roli upominku dla dziewczynek. Zamiast skarbonki lub tabliczki pamiątkowej możemy zdecydować się na uroczą pozytywkę, ramkę ze zdjęciami lub album. Na niektórych przedmiotach, jak medalik czy bransoletka, możemy wygrawerować pamiątkowe napisy, dzięki czemu nasz prezent zyska indywidualny charakter.

Planując zakup prezentu na chrzest, warto pamiętać, że adresatem prezentu jest niemowlę czy małe dziecko. Nie ma więc nic złego w tym, że na chrzest kupimy maluchowi coś wyłącznie dla niego. Może to być zabawka, kosmetyki do pielęgnacji czy inny praktyczny prezent. Upominek bowiem nie musi być oczywiście ściśle powiązany z symboliką chrztu. Jeśli jednak mamy wątpliwości możemy również zapytać rodziców o to, czego najbardziej potrzebują.

Rodzice chrzestni często nie wiedzą, czy wybrać prezent bardziej praktyczny, bardziej potrzebny rodzicom, czy jednak prezent, który przypomni w przyszłości maluchowi o nas. Może warto wybrać złoty lub srebrny medalik lub coś nawiązującego do religii? Nie musisz oczywiście koniecznie dawać koperty z pieniędzmi, która z pewnością przyda się rodzicom, ale nie będzie miało wymiaru sentymentalnego. W sklepach internetowych znajdziesz wiele podpowiedzi zarówno prezent na narodziny dziecka, jak i podziękowania dla świadków. Czasami warto jednak wymyślić coś wyjątkowego, co będzie pamiątką, przypominającą o nas przez długie lata.

/Artykuł sponsorowany/