Strona główna 0_Slider Wielopokoleniowe centrum powstaje w miejscu dawnej pizzerii

Wielopokoleniowe centrum powstaje w miejscu dawnej pizzerii [FOTO]

1

Trwa przebudowa budynku po pizzerii „Al Capone” przy ulicy Malinowej. Po zakończeniu prac stanie się on wielopokoleniowym centrum służący mieszkańcom świdnickiej dzielnicy Kraszowice, mieszcząc filię miejskiej biblioteki oraz klub seniora.

fot. Jan Dzięcielski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Świdnicy/Facebook

O pomyśle zagospodarowania na cele społeczne nieużytkowanego pawilonu przy ulicy Malinowej mówi się już od ponad dwóch lat. Wszystko zaczęło się od pomysłu utworzenia wielopokoleniowego centrum kulturalnego, który zaproponowali mieszkańcy zrzeszeni w Kraszowickim Stowarzyszeniu Inicjatyw Obywatelskich. Jak tłumaczyli, byłaby to przestrzeń na kulturę, otwarta na mieszkańców oraz umożliwiająca umacnianie więzi między pokoleniami. – Marzy nam się, aby stworzyć na Kraszowicach centrum kulturalne, gdzie każdy mieszkaniec, niezależnie od wieku, znajdzie coś interesującego dla siebie – twierdzili. Nie było szans, by pomysł ten realizować w istniejącej filii biblioteki miejskiej przy ulicy Kraszowickiej, której brakuje miejsca i warunków do rozbudowy. Z tego właśnie powodu wybór padł na budynek po „Al Capone”.

Pomysł przystosowania parterowego pawilonu z lat 80. XX wieku do potrzeb przyszłego centrum kulturalnego Kraszowic ostatecznie doczekał się realizacji. W połowie 2020 roku Urząd Miejski ogłosił przetarg na wykonanie prac, w ramach których budynek zostanie rozbudowany oraz przebudowany do nowych potrzeb. Zmianie ulegnie również wygląd zewnętrzny obiektu, a przed wejściami zamontowane zostaną czytelne napisy informujące o funkcji budynku. Co ważne, wszystkie pomieszczenia w budynku będą dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po zakończeniu przebudowy 86,5 m² pawilonu zajmować będzie klub seniora, a blisko 98 m² zajmie filia biblioteki.

Na przebudowę budynku przy Malinowej z budżetu miasta przeznaczono około 890 tys. złotych. Roboty budowlane powinny zostać ukończone w I kwartale 2021 roku.

/mn/

Poprzedni artykułGdy wszystko masz pod ręką: wybierz zestaw na narzędzia
Następny artykułWypadki z udziałem ciężarówek koło Dobromierza. Jedna osoba nie żyje