Strona główna Artykuł sponsorowany Gdy wszystko masz pod ręką: wybierz zestaw na narzędzia

Gdy wszystko masz pod ręką: wybierz zestaw na narzędzia

0

Chcesz szybko znaleźć konkretne narzędzie czy element, ale niestety nie potrafisz go zlokalizować. Z pewności wygodny i pomocny będzie specjalny pojemnik, w którym każda rzecz znajduje się w odpowiednim miejscu.

Czym różnią się skrzynki narzędziowe oraz na czym warto akcentować uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu podpowiadają eksperci agregatora cen e-katalog.

Typy skrzynek
Skrzynka narzędziowa to plastikowy pojemnik oddzielony przegrodami i przeznaczony do przechowywania różnego rodzaju narzędzi. Może być używany do racjonalnego zorganizowania przestrzeni i uporządkowania sprzętu w sposób kompaktowy, a ponadto pudełko chroni narzędzia przed uszkodzeniem i kurzem.

Najczęściej skrzynka ta ma kształt geometryczny, dlatego wygodnie jest przechowywać ją na półce. Wiele modeli jest wyposażonych w uchwyty, pasy, a rozbudowane warianty – w kółka, co znacznie ułatwia transportowanie.

 

Skrzynki narzędziowe różnią się w następnych kwestiach:

  • według sposobu dostępu do zawartości: typ otwarty i zamknięty;
  • według materiału produkcyjnego: metalowe, plastikowe i metalowo-plastikowe;
  • według typu budowy: pudełka konwencjonalne, skrzynki rozkładane, aktówki, organizatory, pudła i wózki;
  • według przeznaczenia: domowe i profesjonalne (warsztatowe).

Pojemniki narzędziowe dla gospodarstw domowych mają dużą liczbę działów i odpowiadają standardowym zestawom narzędzi, których mężczyźni najczęściej używają w domu. Profesjonalne pudełka to drogie zestawy, przeznaczone do odpowiednich rodzajów prac: instalacji elektrycznej, budowy, hydrauliki.

Porady do wyboru
Przed podjęciem decyzji o zakupie skrzynki narzędziowej powinniście się zastanowić, przede wszystkim – ile i jakie narzędzia chcecie przechowywać w niej, czy zamierzacie wozić skrzynkę z sobą, czy będzie stać w jednym miejscu, oraz jaką kwotę na to planujecie wydać.

Najprostszą opcją jest otwarte pudełko bez pokrywki. Dzięki takiemu modelowi można szybko wyjąć potrzebne narzędzie, jednak nie jest zbyt wygodne do przechowywania i transportowania w nim zawartości.

Duże pojemniki z wieloma różnymi działami są dobre dla tych, którzy mają wiele różnych narzędzi, ale takie pudełka są trudne do przeniesienia i są zwykle umieszczone w specjalnie wygospodarowanym miejscu. Natomiast małe pudełka są łatwe w transportowaniu i wygodne do zabierania ze sobą jadąc np. na działkę.

Modele z miękkimi tapicerkami i pasem barkowym są odpowiednie dla majterkowiczów, którzy często przenoszą narzędzia na krótkie dystansy.

Dla transportowania rozbudowanych narzędzi należy wybrać pojemnik bez sekcji wewnątrz. Jest to dobry model do przechowywania perforatora lub szlifierki.

Gwoździe, wkręty, śruby i inne drobiazgi wygodnie przechowywać w skrzynkach ze specjalnymi zamkniętymi przegrodami. W niektórych modelach przewidziane są wkładające się do pokrywy pudełka organizery do materiałów sypkich.

W skrzynkach z wyjmowanymi przegrodami można powiększać lub zmieniać przestrzeń. Przesuwając ścianki przedziałów, da się dopasować sprzęt i narzędzia o różnych rozmiarach.

Decydując się na tego typu zakup należy zwrócić również uwagę na materiał, z którego wykonane są elementy konstrukcyjne. Lepiej wybrać pudełka z metalowymi zamkami, ponieważ są bardziej niezawodne, a także sprawdzić jakość elementów lutowniczych, w tym – mocowania, zatrzaski i uchwyty, ponieważ są one najbardziej narażone na korozję.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułBiało-zieloni liderami swoich tabel
Następny artykułWielopokoleniowe centrum powstaje w miejscu dawnej pizzerii [FOTO]