Strona główna Sport Piłka nożna Biało-zieloni liderami swoich tabel

Biało-zieloni liderami swoich tabel

0

Znakomicie w ostatnich tygodniach spisują się młodzieżowe drużyny piłkarskie Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica. Znów większość naszych drużyn sięgnęła po pełną pulę punktów, a na uwagę zasługuje fakt, że cztery biało-zielone zespoły są liderami swoich rozgrywek!

Sporo musieli się napracować w swoim ostatnim meczu o punkty juniorzy młodsi Polonii-Stali Świdnica. Biało-zieloni byli faworytami spotkania w Ząbkowicach Śląskich, ale zaczęli w najgorszy z możliwych sposobów… Podopieczni trenera Grzegorza Borowego rozpoczęli niedzielny mecz źle. Już w 7. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Kacper Marszałek. Jakby tego było mało tuż po przerwie na 2:0 dla Orła Ząbkowice Śląskie podwyższył Robert Dąbkowski. Utrata drugiego gola przyniosła wbrew pozorom pozytywny efekt. Świdniczanie rzucili się do ataków i w końcu nasze starania się opłaciły. W 60. minucie kontaktowe trafienie zanotował Jakub Solarz, a kwadrans później do remisu doprowadził Kornel Czochara. Goście nie zamierzali zadowalać się punktem i zdołali postawić kropkę nad „i”. W 83. minucie zwycięski trafienie zanotował Kacper Szewczyk, a pełna pula punktów pojechała do Świdnicy. Nasi piłkarze pokazali w tym meczu charakter i zdołali się podnieść po dwóch straconych golach wynikających z błędów w defensywie. Dobre zmiany dali również zmiennicy, każdy piłkarz dołożył swoją cegiełkę do końcowego triumfu!

Orzeł Ząbkowice Śląskie – Polonia-Stal Świdnica 2:3 (1:0)

Polonia-Stal: Przyborowski (46′ Telicki), Ratajczak (50′ Kałwak), M. Solarz, Duma (55′ Kruczek), Trybuszewski, Bujak, Michta (58′ Szewczyk), Gliwa (88′ Wyszyński), Migas, Czochara, J. Solarz.

Tym razem po punkty nie udało się sięgnąć naszym juniorom starszym. Drużyna trenera Sebastiana Błaszczyka uległa nie byle komu, bo zdecydowanemu liderowi tabeli – Miedzi Legnica, która legitymuje się kompletem punktów. Goście otworzyli rezultat pojedynku i prowadzili do przerwy 1:0 po trafieniu Szymona Matusika. Po zmianie stron wyrównaliśmy za sprawą Tomasza Trzyny, ale nasza radość z remisu trwała tylko kilkadziesiąt sekund. Do świdnickiej sieci trafił Maciej Urbański, a następnie na 3:1 podwyższył Mateusz Wrzesiński. Miejscowi walczyli o gola kontaktowego, który dawałby jeszcze nadzieję w tym starciu. Tak się jednak nie stało. Poszliśmy ambitniej do przodu, a goście skarcili nas po raz czwarty (Adam Fraska), wygrywając 4:1.

Polonia-Stal Świdnica – Miedź Legnica 1:4 (0:1)

Polonia-Stal: Doliński, Sieradzki, Hruszowiec, Stachurski, Staroń (70′ Zalewski), Klechowicz (73′ Skóra), Trzyna, Madziała (75′ Żyżniewski), Jajko (80′ Reczyński), Istelski, Krakowski (82′ Lepak-Przybyłowicz).

Świetnie prezentują się w ostatnich tygodniach trampkarze Polonii-Stali Świdnica trenera Piotra Krygiera. Biało-zieloni w sobotę pewnie rozprawili się z AKS-em Strzegom, a w poniedziałek ograli po trudnym spotkaniu Akademię Piłkarską Brzeg Dolny. Biało-zieloni w swoim pierwszym pojedynku pokonali na wyjeździe w meczu ligi okręgowej trampkarzy AKS Strzegom aż 14:3. Hat-trickiem popisali się Patryk Taratuta i Igor Malinowski, dublet ustrzelił Hubert Lipiński, a po jednym golu dołożyli: Aleksander Jarosz, Karol Wiatrowski, Dawid Matyszczyk, Mateusz Choromański, Alan Sauter i Krystian Cybruch. Świdniczanie z dorobkiem 6 wygranych i 1 porażki plasują się na pozycji lidera klasy okręgowej trampkarzy.

AKS Strzegom – Polonia-Stal Świdnica 3:14 (0:7)

Polonia-Stal: Janas, Bereś, Choromański, Cybruch, Holband, Jarosz, Kula, Lipiński, Malinowski, Sauter, Sztabiński, Taratuta, Matyszczyk, Wiatrowski, Zawiła.

Znacznie bardziej wyrównany przebieg miał pojedynek w ramach ligi dolnośląskiej trampkarzy, w którym przyszło nam się zmierzyć na wyjeździe z Klubem Piłkarskim Brzeg Dolny. Rozpoczęło się po myśli gości. W 9. minucie z czerwoną kartką (akcja ratunkowa) boisko musiał opuścić zawodnik rywali – Jakub Sworniowski, a 2 minuty później na prowadzenie wyprowadził naszą drużynę Hubert Lipiński. Tuż po zmianie stron siły na boisku się wyrównały. Jakub Holband również musiał ratować się faulem taktycznym i zobaczył czerwony kartonik. Gospodarze uwierzyli, że są w stanie coś w tym meczu jeszcze zdziałać i w 52. minucie mieliśmy remis 1:1 (Antoni Paszek). 5 minut później po raz drugi d sieci trafił Hubert Lipiński, ustalając wynik na 2:1 dla Polonii-Stali Świdnica. Podopieczni trenera Piotra Krygiera utrzymują pozycję lidera tabeli ligi dolnośląskiej, mając w swoim dorobku 5 wygranych i 1 remis.

AP Brzeg Dolny – Polonia-Stal Świdnica 1:2 (0:1)

Polonia-Stal: Wiecheć, Holband, Paliński, Nowak, Zawiła, Pawlik, Taratuta, Korab, Kindel, Dudzic, Lipiński, Widła, Jarosz, Malinowski, Safian, Stańczak, Zaczyński.

Podobnie jak dwie drużyny trampkarzy i juniorzy młodsi, liderami swojej tabeli są także młodzicy Polonii-Stali Świdnica z ligi dolnośląskiej. Drużyna trenera Mariusza Krupczaka pokonała w swoim ostatnim występie ekipę Olympicu Wrocław. Biało-zieloni dobrze rozpoczęli to spotkanie i po pół godzinie gry wygrywali już 3:0 po dwóch trafieniach Igora Pierzchały i golu Aliego Nada. Chwilę później było 4:0, kiedy to receptę na bramkarza rywali znalazł Marek Kaźmierczak. W drugiej części gry goście zdobyli honorowego gola autorstwa Franciszka Wrzesińskiego. Finalnie skończyło się rezultatem 4:1 dla naszej drużyny. Świdniczanie z dorobkiem 15 punktów (5 wygranych i 1 remis) znajdują się na pierwszej pozycji w tabeli ligi dolnośląskiej młodzików.

Polonia-Stal Świdnica – Olympic Wrocław 4:1

Polonia-Stal: Migas, Duda, Dudek, Kaźmierczak, Kołodziejczyk, Marczak, Pierzchała, Szeremeta, Urbańczyk, Sikora, Waśniowski, Kiliszewski, Kuśnierz, Nada, Redlica.

Gorzej poszło niestety naszej młodziutkiej drużynie z rocznika 2009 występującej lidze okręgowej. Zespół prowadzony przez trenera Jakuba Rosiaka uległ na wyjeździe Orlikowi Ząbkowice Śląskie 1:3. Po raz kolejny nie udało nam się utrzymać przewagi, choć tym razem była ona skromna. Od 4. minuty prowadziliśmy po trafieniu Krystiana Monicy. Po pół godzinie gry strzelali już tylko miejscowi. Po dublecie Marcela Grabowskiego i golu Michała Badeckiego Orlik zwyciężył 3:1. Po tej porażce biało-zieloni spadli z trzeciej na czwartą pozycję w tabeli, kosztem właśnie ząbkowickiej ekipy.

Orlik Ząbkowice Śląskie – Polonia-Stal Świdnica 3:1

Polonia-Stal: Oleś, Hajduga, Piechurski, Kozar, Monica, Szukalski, Ślipek, Wacht, Zienkiewicz, Maliszewski, Niedziałkowski, Orzechowski, Studnicki, Zawada, Krystyniak.

/MDvR/

Poprzedni artykułŚwidniccy samorządowcy i urzędnicy łamią zasady. Bez maseczek, bez dystansu [FOTO]
Następny artykułGdy wszystko masz pod ręką: wybierz zestaw na narzędzia