Strona główna 0_Slider W Odrze odnaleziono ciało młodego mężczyzny. Czy to poszukiwany Maciej Aleksiuk?

W Odrze odnaleziono ciało młodego mężczyzny. Czy to poszukiwany Maciej Aleksiuk?

2

W Odrze niedaleko ul. Celtyckiej w dzielnicy Kozanów we Wrocławiu dzisiaj zostało wyłowione ciało młodego mężczyzny. Strona “Zaginieni-Szykamy Was” podaje, że to ciało zaginionego przed tygodniem Macieja Aleksiuka. – Na ten moment nie mogę potwierdzić, czy to ta osoba – mówi Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

fot. Marcel Korkuś

Według ustaleń “Gazety Wyborczej”, w piątek 25 września Maciej Aleksiuk przyjechał z Roztoki do Wrocławia, gdzie spotkał się ze znajomymi. Wspólnie bawili się we klubie X-Demon przy pl. Wolności. Jego telefon po raz ostatni logował się do sieci około godziny 22.00. Po raz ostatni był widziany w sobotę 26 września, około godz. 2.00.

Na opublikowanych przez “Super Express” nagraniach z monitoringu zarejestrowano moment wyjścia z klubu 20-latka, który następnie udaje się w kierunku ulicy Krupniczej. Towarzyszy mu nieznany mężczyzna ubrany w czarną kurtkę. Zgodnie z ustaleniami twórców społecznościowej strony “Zaginieni – Szukamy Was”, zaginiony widziany był później na ulicy Włodkowica i ulicy Białoskórniczej, a nagrania z kolejnych kamer mają sugerować, że Maciej kierował się w stronę nabrzeża Odry.

Poszukiwania prowadziła rodzina, policja i wrocławska Wodna Służba Ratownicza. W działania zaangażowali się również piłkarze oraz sztab szkoleniowy drużyny LKS Granit Roztoka, której zawodnikiem jest zaginiony 20-latek.  “Ostatnio wszyscy żyliśmy zaginięciem Maćka we Wrocławiu. Dziś możemy potwierdzić to o czym wiedzieliśmy od kilku dni.  W dniu dzisiejszym zostało odnalezione ciało Maćka. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się do akcji poszukiwawczej.” – czytamy na portalu “Zaginieni-Szukamy Was”. Znalezienie zwłok Macieja Aleksiuka potwierdza także Krzysztof Rutkowski, właściciel biura detektywistycznego. Policja na razie wstrzymuje się z komunikatem. – Komunikat zostanie wydany po uzyskaniu pewności, kim był zmarły. Obecnie wiemy, że z rzeki Odry na wysokości Kozanowa we Wrocławiu zostały wyłowione zwłoki mężczyzny – mówi mł.asp. Przemysław Ratajczyk.

/red./