Strona główna Kultura Tematy odkryte. 29. Świdnicki Fotomaraton wystartował!

Tematy odkryte. 29. Świdnicki Fotomaraton wystartował! [FOTO]

0

Fascynaci fotografii chętnie zjawili się w sobotnie przedpołudnie w Galerii Fotografii by wziąć udział w 29. Fotomaratonie Świdnickim. Uczestnicy tradycyjnie zmierzą się z 12 tematami, które będą musieli zrealizować w przeciągu 12 godzin. Impreza organizowana jest w ramach trwających 33. Świdnickich Dni Fotografii.

W fotomaratonie wziąć udział mógł każdy kto posiada aparat cyfrowy. W sumie na starcie zabawy stanęło prawie 30 uczestników. W konkursie nie liczy się sam sprzęt. Dużo ważniejsza jest kreatywność, indywidualne spojrzenie na otaczający nas świat, a także pomysłowość i wytrwałość w dotarciu do końca fotograficznego maratonu. Na początek uczestnicy muszą zmierzyć się z tematami autoportret i mikrogesty, by następnie po upływie dwóch godzin wrócić i usłyszeć nowe hasła przewodnie ich zdjęć. W ten sposób zrealizują oni w sumie 12 sesji fotograficznych, które w pełni będą ich wariacjami artystycznymi na zadany temat. 

Dla najlepszych organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe: 3000 zł za I miejsce, 1500 zł za II oraz 500 zł za III. Dodatkowo zdjęcia uczestników zostaną powieszone na tablicach stojących przed świdnickim teatrem. Fotomaraton to pierwsze sobotnie wydarzenie tegorocznych Dni Fotografii. Dzisiaj jeszcze dla pasjonatów zostały przygotowane liczne wernisaże.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Plac Wojska Polskiego
Następny artykułW Odrze odnaleziono ciało młodego mężczyzny. Czy to poszukiwany Maciej Aleksiuk?