Strona główna 0_Slider Protesty w Świdnicy aż do czwartku

Protesty w Świdnicy aż do czwartku

76

Dzisiaj o godzinie 19.00 na świdnickim Rynku rozpocznie się „Czarny spacer – Męskie Wsparcie Strajku Kobiet”. To nie koniec akcji protestacyjnych po wyroku Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, który drastycznie ogranicza prawo do przerwania ciąży.

Przypomnijmy, w czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Taka decyzja wywołała falę sprzeciwu i doprowadziła do zwołania licznych manifestacji, które w ostatnich dniach odbywały się również przed kościołami.

W powiecie świdnickim swój sprzeciw wyrażali w tłumnych przemarszach i blokadach mieszkańcy Świdnicy, Świebodzic i Strzegomia. Ogólnopolski Strajk Kobiet wzywa w środę 28 października do niepodejmowania pracy i zajęć, związanych np. ze studiami. „W środę widzimy się na rynku świdnickim o godzinie 12:00. Zamiast do pracy, czy na zdalne nauczanie zapraszamy do wspólnego przemarszu.” – czytamy w kolejnym ogłoszeniu na portalu społecznościowym.

„Biskupie nie DECyduj za nas” pod takim hasłem ma zostać zorganizowana kolejna akcja w czwartek, 29 października o 16.30:  „Zapraszamy wszystkich na spacer obywatelski w obronie Praw Kobiet, systematycznie niszczonych i deptanych przez Kościół. Pozdrówmy Biskupa i zostawmy mu wiadomości i wieszaki pod kurią.” – czytamy w ogłoszeniu.

/red./

Poprzedni artykułO krok od wypadku na skrzyżowaniu [VIDEO]
Następny artykułWszystkich Świętych w Świdnicy. Zmiany w organizacji ruchu wokół cmentarzy, dodatkowe linie autobusowe