Strona główna 0_Slider Wszystkich Świętych w Świdnicy. Zmiany w organizacji ruchu wokół cmentarzy, dodatkowe linie...

Wszystkich Świętych w Świdnicy. Zmiany w organizacji ruchu wokół cmentarzy, dodatkowe linie autobusowe

0

Świdnicki magistrat apeluje o rozłożenie w czasie wizyt na cmentarzach i odwiedzanie grobów nie tylko 1 listopada, ale także w innych dniach przed i po Wszystkich Świętych. W najbliższy weekend w rejonie świdnickich nekropolii obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu. Uruchomione zostaną też specjalne linie autobusowe, a 1 listopada korzystanie z miejskiej komunikacji będzie bezpłatne.

Zmiany w organizacji ruchu w okolicach świdnickich cmentarzy obowiązywać będą od godziny 6.00 w sobotę, 31 października do godziny 22.00 w niedzielę, 1 listopada. Wzmocnione zostaną również siły porządkowe, które będą pomagać w sprawnym przemieszczaniu się pojazdów oraz parkowaniu. Kierowcy proszeni są o większą samodyscyplinę i zwracanie uwagi na zmienione oznakowanie.

Cmentarz parafialny przy ul. Brzozowej

Ruch pojazdów w rejonie ulic: Śląska – Przyjaźni – Zielona będzie odbywał się jednokierunkowo po trójkącie tworzonym przez te ulice. Parkować można na wszystkich dotychczasowych parkingach oraz dodatkowo:

  • na ul. Śląskiej (od Zielonej do Przyjaźni) – jednostronnie,
  • na ul. Sportowej i Bokserskiej – jednostronnie,
  • na terenie zielonym po prawej stronie ul. Brzozowej (wjazd przy Witoszówce, wyjazd wyłącznie w prawo).

Wjazd w ulicę Brzozową będzie otwarty tylko dla pojazdów służb miejskich i dla niepełnosprawnych. Świdniczanie będą mogli dojść na cmentarz od strony parkingu przy ul. Śląskiej lub ulicą Brzozową.

Cmentarz komunalny przy ul. Słowiańskiej

Parkować można na wszystkich dotychczasowych parkingach oraz dodatkowo:

  • na poboczu trawiastym ul. Słowiańskiej (od wiaduktu do ul. Bobrzańskiej) – po jednej stronie,
  • na poboczu ul. Bobrzańskiej (od ul. Słowiańskiej do Trzeboszańskiej) – po jednej stronie,
  • jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą, również na nowo budowanym parkingu – wjazd na wysokości ul. Wieleckiej.

Dojście do cmentarza możliwe będzie zarówno przez bramę główną, jak i od strony nowo budowanego parkingu.

Cmentarz komunalny przy ul. Łukasińskiego

Parkować można na wszystkich dotychczasowych parkingach.

Zmiany w komunikacji miejskiej

W niedzielę, 1 listopada przejazd autobusami będzie bezpłatny dla wszystkich pasażerów. Przygotowany został również specjalny rozkład jazdy o zwiększonej częstotliwości kursowania linii komunikacyjnych obsługujących rejon cmentarzy.

W sobotę, 31 października w godzinach od 9.00 do 15.00 zostaną uruchomione linie specjalne S-1, S-2, S-3; wszystkie linie miejskie i zamiejskie będą realizowane wg. rozkładu jazdy jak w sobotę.

W niedzielę, 1 listopada w godzinach od 9.00 do 16.00 zostaną uruchomione linie specjalne S-1, S-2, S-3; wszystkie linie miejskie i zamiejskie będą realizowane wg. rozkładu jazdy jak w niedzielę i święta,

Trasy linii specjalnych zostały ułożone tak, aby ich czas przejazdu był stosunkowo jak najkrótszy. Przewidywana częstotliwość to 20 minut. Ponadto, dojazd do cmentarzy uzupełniają linie regularne czyli 6, 30, 50 i 52. Rozkład jazdy dla linii S-1, S-2, S-3 będzie udostępniony na przystankach oraz na stronie internetowej MPK Świdnica.

Dodatkowo, w okresie od 29 października do 2 listopada wprowadzone zostaną przystanki zastępcze:

  • przy ul. Zielonej (w drodze powrotnej z  ul. Słowiańskiej)
  • przy ul. Kazimierza Odnowiciela (na wysokości cmentarza).

Trasy przejazdu linii specjalnych

S-1: K. Wielkiego – H. Pobożnego – K. Odnowiciela – W. Łukasińskiego – pl. św. Małgorzaty – Muzealna – pl. Grunwaldzki – al. Niepodległości – Pionierów Ziemi Świdnickiej – Śląska – Słowiańska

S-2: W. Sikorskiego  – L.  Zamenhofa – J. Riedla – S. Wyszyńskiego – I. Prądzyńskiego – E. Plater – Bora-Komorowskiego – Wschodnia – Leśna –  – Wałbrzyska – Pionierów Ziemi Świdnickiej – Śląska – Słowiańska

S-3:  Wokulskiego – Metalowców – M. Kopernika – Jodłowa – Westerplatte – Śląska – Słowiańska.

/UM Świdnica, opr. mn/