Strona główna 0_Slider Wracają ograniczenia w “Latawcu”. Porody rodzinne zawieszone, do laboratorium tylko po telefonicznej rejestracji

Wracają ograniczenia w “Latawcu”. Porody rodzinne zawieszone, do laboratorium tylko po telefonicznej rejestracji

2

Z powodu aktualnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19 podjęto decyzję o przywróceniu niektórych ograniczeń dotyczących wizyt w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym “Latawiec” w Świdnicy. Z uwagi na potwierdzone przypadki koronawirusa do 12 października włącznie wstrzymano przyjęcia na oddział chirurgiczny.

Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiologiczną i kierując się troską o bezpieczeństwo Pacjentów informujemy, że z dniem 08.10.2020r., porody rodzinne w Szpitalu Latawiec zostają zawieszone do odwołania – przekazano w komunikacie. Z kolei od 12 października do laboratorium diagnostycznego w świdnickim szpitalu pacjenci będą przyjmowani jedynie po uprzedniej rejestracji telefonicznej. Rejestracja możliwa jest pod nr tel. 74 851 71 25, 74 851 71 26.

Przedstawiciele placówki przypominają również, że nadal obowiązuje zakaz odwiedzin w oddziałach szpitalnych. Wejście na oddział w celu odwiedzin możliwe jest wyłącznie za zgodą personelu oddziału, w przypadkach gdy pacjent: jest w stanie terminalnym, jest w stanie zagrożenia życia, jest niestabilny emocjonalnie z powodu rozłąki z bliskimi. W całym szpitalu obowiązuje również nakaz noszenia masek ochronnych – zasłaniających usta i nos, dezynfekcja rąk (w wielu miejscach są dostępne pojemniki z płynem dezynfekcyjnym) oraz zachowanie dystansu około 2 metrów między osobami.

/opr. mn/