Strona główna 0_Slider Plantacja w mieszkaniu

Plantacja w mieszkaniu [FOTO]

1

Kryminalni Komisariatu Policji w Świebodzicach, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali kobietę podejrzaną o przestępstwa narkotykowe. W sprawie zabezpieczono 39 doniczek krzaków konopi w różnych fazach wzrostu oraz gotową już marihuanę, z której można by uzyskać ponad 2700 porcji handlowych tego narkotyku.


Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach, w wyniku pracy operacyjnej oraz dobrego rozpoznania rejonu służbowego, zlikwidowali profesjonalną plantację konopi indyjskich. Rośliny w różnych fazach wzrostu znajdowały się w mieszkaniu należącym do 34-latki.

Doniczki z krzakami konopi przechowywane były w dwóch specjalnie wydzielonych i przygotowanych pod uprawę specjalistycznych namiotach. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 39 doniczek z krzakami tej rośliny, wykorzystany w procederze sprzęt oraz środki chemiczne, a ponadto gotową już marihuanę. Można by uzyskać z niej ponad 2700 porcji handlowych tego narkotyku.

34-letnia „plantatorka” została zatrzymana i już usłyszała w tej sprawie zarzuty.

W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

/KWP Wrocław/

Poprzedni artykułApelują o ograniczenie wizyt w Urzędzie Gminy w Marcinowicach
Następny artykułDwukrotnie złamał sądowy zakaz. Za drugim razem kierował pod wpływem narkotyków