Strona główna 112 Dwukrotnie złamał sądowy zakaz. Za drugim razem kierował pod wpływem narkotyków

Dwukrotnie złamał sądowy zakaz. Za drugim razem kierował pod wpływem narkotyków

1

Policjanci świdnickiej komendy i komisariatu w Świebodzicach w miniony weekend dwukrotnie zatrzymali tego samego kierującego, który nie zastosował się do zakazu sądowego i wsiadł za kierownicę samochodu osobowego. W trakcie jednej z kontroli wstępnie badanie potwierdziło, że mężczyzna znajdował się pod wpływem środków odurzających.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy dwukrotnie zatrzymali do kontroli drogowej tego samego mężczyznę, 19-letniego mieszkańca naszego powiatu. Najpierw 9 października około godziny 1.30 funkcjonariusze komisariatu Policji w Świebodzicach dokonali kontroli drogowej na ul. Strzegomskiej w Świebodzicach. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 19-letni kierujący samochodem osobowym marki Seat posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Dwa dni później, 11 października około godziny 8.00 na ulicy Zamenhofa w Świdnicy policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli tego samego kierowcę. 19-latek z aktywnym zakazem kierowania pojazdami, tym razem poruszał się samochodem marki Mazda, a ponadto w chwili zatrzymania badanie na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie potwierdziło, że mężczyzna prowadził pod wpływem środków odurzających – relacjonuje Ząbek.

Za popełnione przestępstwa 19-latek może trafić do więzienia nawet na 5 lat. – Za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu, a tym samym niestosowanie się do jego wyroku, grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5. Z kolei kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/