Strona główna 0_Slider Odkręcaj, nie wyrzucaj! Trwa zbiórka nakrętek dla Emilki i Mai

Odkręcaj, nie wyrzucaj! Trwa zbiórka nakrętek dla Emilki i Mai

0

Mały gest, który nie pociąga za sobą żadnych kosztów, może pomóc dwóm dziewczynkom ze Świdnicy – Mai Tyczyno i Emilce Pawlak. Każda przekazana na ich rzecz nakrętka pomoże w leczeniu i rehabilitacji. Cały czas trwa zbiórka w redakcji Swidnica24.pl.

Plastikowe nakrętki skupowane są przez firmy, które poddają je recyklingowi, a rodzicom bądź wypłacają pieniądze, bądź refundują rehabilitację. By osiągnąć efekt, potrzeba tysięcy kilogramów, ale – jak pokazuje doświadczenie obu rodzin, jest to możliwe! Zbiórkę prowadzą szkoły, harcerze, prywatne firmy i zakłady usługowe, a także czytelnicy Swidnica24.pl.

Emilka od urodzenia zmaga się z ciężką postacią mózgowego porażenia dziecięcego, wodomózgowiem i padaczką lekooporną. Dzięki nakrętkom dziewczynka może wyjeżdżać na turnusy rehabilitacyjne. Rehabilitacja jest Emilce szczególnie potrzebna, bowiem dziewczynka od kilku miesięcy wymaga leczenia szpitalnego, podczas którego jest unieruchomiona. Negatywnie odbija się to na jej kondycji.

Z kolei w przypadku Mai nakrętki pozwalają na finansowanie przeszczepów mikrobioty. Dziewczynka nie ma własnej flory bakteryjnej, a jej brak znacznie pogarszał stan ciężko chorego od urodzenia dziecka. Jeden przeszczep kosztuje 1500 złotych.

Nakrętki dla obu dziewczynek można przynosić w każdy dzień powszedni od 9.00 do 17.00 do redakcji portalu, Rynek 33/4 w Świdnicy.

/opr. mn/

Poprzedni artykułZbliża się I Gminna Senioriada
Następny artykułZłóż wniosek i wymień piec. Nabór przedłużono do końca października