Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Mieszkańcy gminy Świdnica zapełniają nakrętkami pojemniki w kształcie serc

Mieszkańcy gminy Świdnica zapełniają nakrętkami pojemniki w kształcie serc

0

Od kilku miesięcy w Lubachowie, Boleścinie, Pszennie, Słotwinie i Grodziszczu można napotkać wielkie, metalowe pojemniki w kształcie serca, do których społeczność sołecka, ale także odwiedzający te miejscowości i przejezdni wrzucają plastikowe nakrętki. „Serduszkowe” pojemniki cały czas się wypełniają.

Plastikowe nakrętki skupowane są przez firmy, które poddają je recyklingowi, a następnie wypłacają pieniądze na cele charytatywne. By osiągnąć efekt, potrzeba tysięcy kilogramów. Ich zbieranie znacząco ułatwiło pojawienie się metalowych koszy w kształcie serca, które można napełniać wszelkimi plastikowymi nakrętkami, bez względu na kształt czy kolor, o każdej porze dnia i nocy. Ważne, by nie wrzucać do niego innych przedmiotów.

–  Oczywiście potrzebna jest ogromna ilość zakrętek, aby zebrać adekwatne do potrzebnej pomocy sumy, jednak znając dobroć wspaniałych mieszkańców gminy Świdnica wierzymy, że ich wkład w akcję pozwoli na jej sukces – podkreśla Janusz Waligóra, rzecznik Urzędu Gminy Świdnica.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułOd poniedziałku hala widowiskowo-sportowa w Strzegomiu zamknięta. Odwołano zajęcia w OSiR
Następny artykułTo był nokaut. Lider tabeli nie miał litości! [VIDEO]