Strona główna Wydarzenia Strzegom Od poniedziałku hala widowiskowo-sportowa w Strzegomiu zamknięta. Odwołano zajęcia w OSiR

Od poniedziałku hala widowiskowo-sportowa w Strzegomiu zamknięta. Odwołano zajęcia w OSiR

0

Niepokojący wzrost zachorowań w całej Polsce, ale i także w powiecie świdnickim wymusił na rządzących wprowadzanie kolejnych obostrzeń, tak by zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się pandemii. Ograniczenia zostały wprowadzone również w Strzegomiu.

Decyzją burmistrza Strzegomia odwołane zostaną wszystkie zajęcia odbywające się na OSiR Strzegom przy ulicy Mickiewicza 2, w tym zajęcia organizowane przez Amatorski Klub Sportowy oraz gimnastyka dla dorosłych. – Od 12 października 2020 r. wyłączona z użytkowania zostaje Hala Widowiskowo-Sportowa i plac zabaw. Bieżnia lekkoatletyczna i boiska na stadionie oraz Kryta Pływalnia „Delfinek” nadal będą dostępne i udostępnione z zachowaniem rygoru sanitarnego. Liczymy na Państwa zrozumienie w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji – przekazał Paweł Mosór, prezes strzegomskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Już w sobotę ogłoszono, że od poniedziałku zamknięta zostanie biblioteka miejska, Strzegomskie Centrum Kultury, DDP „Senior-Wigor”, świetlica środowiskowa i CAS „Karmel”. Zamknięte zostaną również place zabaw. – Takie działania zostały podjęte, aby zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem wśród naszych mieszkańców – poinformował burmistrz Zbigniew Suchyta.

/OSiR Strzegom, UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułStrażacy ostrzegają przed tlenkiem węgla. O czym trzeba pamiętać u progu sezonu grzewczego?
Następny artykułMieszkańcy gminy Świdnica zapełniają nakrętkami pojemniki w kształcie serc