Strona główna 0_Slider Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Jeszcze dwa tygodnie z wybojami na...

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Jeszcze dwa tygodnie z wybojami na dwóch przejazdach kolejowych [FOTO]

3

Opóźnia się termin wykonania prac remontowych na przejazdach kolejowych przy ulicy Westerplatte oraz Bystrzyckiej. W ramach trwającej rewitalizowanej linii kolejowej łączącej Świdnicę z Sobótką i Wrocławiem, do końca września miały one zyskać nową nawierzchnię. Wiadomo już, że roboty wykonywane będą dopiero w październiku.

Przypomnijmy, oba przejazdy znajdują się na trasie rewitalizowanej za blisko 200 mln złotych linii kolejowej nr 285. Prace w ramach tej inwestycji na dobre ruszyły we wrześniu 2019 roku i okazały się problematyczne zwłaszcza dla kierowców przemieszczających się ruchliwą ulicą Westerplatte. Na brak działań ze strony wykonawcy skarżyli się zarówno zmotoryzowani mieszkańcy, jak również rowerzyści i piesi. – Samochody utykają, rowerem ciężko przejechać. Nikt nie reaguje. Podsypują tylko co jakiś czas piaskiem, który jest wypłukiwany po każdych opadach deszczu – wskazywała jedna z mieszkanek Świdnicy.

Jak tłumaczy inwestor odpowiadający za remont linii kolejowej łączącej Świdnicę z Sobótką i Wrocławiem, likwidacja uciążliwej i wyboistej trasy przez przejazdy na Westerplatte i Bystrzyckiej ma nastąpić do połowy października. – Wykonawca robót otrzymał od miasta zamknięcie drogowe dla przeprowadzenia robót nawierzchni na przejeździe na ul. Bystrzyckiej od dnia 9 października. Prace potrwają do połowy przyszłego miesiąca. W tym samym terminie zostaną też przeprowadzone prace wykończeniowe przy nawierzchni drogowej na przejeździe na ul. Westerplatte – tłumaczy Bohdan Ząbek ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Wcześniej na przejazdach wykonano prace torowe. Oba przejazdy zostaną wyposażone w nowe urządzenia zabezpieczające. Urządzenia te będą uruchomione po zakończeniu całości prac w przyszłym roku – gdy linia zostanie otwarta dla prowadzenia ruchu pasażerskiego – dodaje Ząbek.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułWygrali z Ziębicami, teraz czas na Oleśnicę
Następny artykułZaginęła Rucola [Aktualizacja]