Strona główna Sport Inne Wygrali z Ziębicami, teraz czas na Oleśnicę

Wygrali z Ziębicami, teraz czas na Oleśnicę

0

Bardzo dobrze nowy sezon 2020/2021 rozpoczęli trzecioligowi koszykarze IgnerHome Polonii Świdnica. Biało-zieloni pokonali na wyjeździe drużynę ZZKK Orzeł Ziębice, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo.

W sobotnim meczu wyjazdowym pokonaliśmy faworyzowany i wzmocniony zespół ZZKK Orzeł Ziębice 63:51. Pierwszy mecz pokazał, że naszą drużynę stać w tym sezonie na naprawdę dobry wynik. W sezonie 2020/2021 zespół poprowadzi znany już naszym kibicom trener Paweł Domaradzki. Trzon świdnickiej ekipy oparty jest ponownie na zawodnikach ze Świdnicy i okolic mocno zidentyfikowanych z klubem, wspierających rozwój sportu i koszykówki w naszym mieście – wyznają włodarze naszego zespołu.

Po trzeciej kwarcie sprawa wyniku w Ziębicach była otwarta. Po 30 minutach gry na tablicy wyników było zaledwie 45:44 dla świdniczan. W ostatniej odsłonie goście nie pozostawili swoim rywalom złudzeń, błyskawicznie odskakując i zapisując na swoim koncie pełną pulę punktów. Ostatecznie biało-zieloni wygrali czwartą ćwiartkę 18:7, a całe spotkanie 63:51. Najlepiej punktującymi w naszych szeregach byli Mateusz Soboń i Andrzej Słobodzian, którzy zdobyli odpowiednio 22 i 15 punktów.

ZZKK Orzeł Ziębice – IgnerHome Polonia Świdnica 51:63 (11:13, 19:19, 14:13, 7:18)

Skład: Soboń (22), Słobodzian (15), Ozga (9), Dymarski (7), Kostek (6), Cisek (2), Stec (2).

W niedzielę, 4 października świdniccy koszykarze zagrają przed własną publicznością. O godz. 17.00 podejmiemy w hali na Zawiszowie drużynę Team-Plat KK Oleśnica.