Strona główna 0_Slider 48. Rajd Świdnicki-Krause: Uwaga – będą utrudnienia w ruchu!

48. Rajd Świdnicki-Krause: Uwaga – będą utrudnienia w ruchu! [PLAN, MAPKI]

2

Miłośnicy sportów rajdowych z niecierpliwością wyczekują 48. edycji Rajdu Świdnickiego-Krause, trzeciej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zmagania zaczynają się już dzisiaj i potrwają do niedzieli 4 października. Mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Organizatorzy proszą mieszkańców Świdnicy, aby wziąć pod uwagę ograniczenia ruchu kołowego, które wystąpią na terenie naszego miasta podczas trwania 48. Rajdu Świdnickiego-Krause w sobotę i niedzielę, 3-4 października 2020 roku. Ograniczenia wystąpią w okolicach świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na ul. Śląskiej i na części ulic miejskich podczas trwania odcinka specjalnego przebiegającego przez miasto.

Sobota, 3 października:

Od godziny 8:00 do godziny 21:00 będzie wyłączony z ruchu fragment ulicy Ślaskiej od ronda Żołnierzy Wyklętych do skrzyżowania z ulicą Nasypową.

Od godziny 14:00 nastąpi zamknięcie kolejnych ulic , przez które przebiegać będzie trasa miejskiego odcinka specjalnego, przejeżdżanego dwukrotnie –  to zamkniecie potrwa do godziny 21:00. Zamknięte zostaną wszystkie ulice okalające Park Centralny tj. Śląska do ronda Orląt Lwowskich,  Lipowa, Garbarska, Wyspiańskiego. Od skrzyżowania z Placem 1000-lecia ulice  Sprzymierzeńców, Rycerska , fragmentarycznie Pionierów Ziemi Świdnickiej i  Polna Droga (parz rysunek poniżej).  Zamknięte będą również obie ulice odchodzące w kierunku centrum od ulicy Przyjaźni – Śląska i Zielona.

Godzina ponownego otwarcia dróg jest zależna od przebiegu wydarzeń na trasie rajdu i może ulec pewnym zmianom. Park Centralny będzie zamknięty podczas trwania odcinka specjalnego – zobacz treść specjalnej podstrony.

Niedziela, 4 października:

Tego dnia rajd opuści Świdnicę – odcinki specjalne będą rozgrywane w Górach Sowich.  Utrudnienia jakie powstaną dotyczyć będą kompleksu OSiR przy ulicy Śląskiej oraz kilku ulic przyległych.

W godzinach od 6:00 do 20:00 zamknięty będzie fragment ulicy Śląskiej od ronda Żołnierzy Wyklętych  do skrzyżowania z ulicą Zieloną.

W godzinach od 9:30 do 13:00 zamknięta zostanie ulica Pionierów Ziemi Świdnickiej pomiędzy rondami z ulicą Sprzymierzeńców oraz rondem Żołnierzy Wyklętych włącznie. W dalszym ciągu nieczynny będzie fragment ulic Ślaskiej fragment ulicy Ślaskiej od ronda Żołnierzy Wyklętych do skrzyżowania z ulicą Zieloną.

KOMUNIKACJA MIEJSKA

Urząd Miejski w Świdnicy informuje, że w dniach 3-4 października odbędzie się 48. Rajd Świdnicki-Krause. W związku z czym przewidywane są następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

W dniu 03.10.2019 r. od  godz. 14:00 (sobota)
Linia kierunek Przystanki wyłączone z obsługi Trasa przejazdu po zmianach:
50 Kopernika Al. Niepodległości, Pionierów Ziemi Świdnickiej, Śląska – OSIR,

Słowiańska, Przyjaźni, Westerplatte/Bystrzycka

Pl. Grunwaldzki,

Pl. Drzymały,*

Westerplatte/Bystrzycka, Jodłowa PKP.

52 Wokulskiego Westerplatte/Bystrzycka, Przyjaźni, Słowiańska, Śląska – OSIR, Pionierów Ziemi Świdnickiej, Al. Niepodległości. Jodłowa PKP, Westerplatte/Bystrzycka,*

Westerplatte/Śląska,

Pl. Wolności – Równa,

Pl. Grunwaldzki

30 Lubachów Śląska OSiR, Słowiańska, Śląska Działki, NŻ Bystrzyca Dolna Pl. Grunwaldzki, Pl. Drzymały , Westerplatte/Bystrzycka,*

Westerplatte/Śląska,

Bystrzycka Przejazd Kolejowy, – Bystrzycka/Przedwiośnie – Bystrzycka –Bystrzycka/Jakubów – Bystrzycka-Wiadukt

Linie Linie nr 1, 6, 12, 30, 41, 60 pomijają przystanek przy Al. Niepodległości
W dniu 04.10.2019 (niedziela)
Linia Przystanki wyłączone Trasa przejazdu po zmianach
50 Pionierów Ziemi Świdnickiej,

Śląska – OSIR, Słowiańska, Przyjaźni,

Al. Niepodległości,

Pl. Drzymały,*

Westerplatte/Bystrzycka,

Jodłowa PKP

52 Przyjaźni, Słowiańska,   Śląska – OSIR,

Pionierów Ziemi Świdnickiej,
Al. Niepodległości

Jodłowa – PKP,

Westerplatte/Bystrzycka*,

Westerplatte/Śląska,

Pl. Wolności – Równa,

Pl. Grunwaldzki

30 Śląska OSiR, Słowiańska, Śląska Działki, NŻ Bystrzyca Dolna Pl. Grunwaldzki, Pl. Drzymały , Westerplatte/Bystrzycka,*

Westerplatte/Śląska,

Bystrzycka Przejazd Kolejowy, – Bystrzycka/Przedwiośnie – Bystrzycka –Bystrzycka/Jakubów – Bystrzycka-Wiadukt

* Przystanki na trasie objazdu mają charakter jako „przystanek na żądanie”.

/oprac. MDvR/

Poprzedni artykuł33. Dni Fotografii rozpoczęte [FOTO]
Następny artykułLis na strychu, zadymienie nad Strzelnicą. Interwencje straży miejskiej