Strona główna Kultura 33. Dni Fotografii rozpoczęte

33. Dni Fotografii rozpoczęte [FOTO]

0

Choć laureatów XXVI Międzynarodowego Konkursu Fotografii ZESTAW – Świdnica 2020 znamy już od sierpnia, to dzisiaj nadszedł czas na wystawę pokonkursową. W świdnickiej bibliotece odbyło się uroczyste wręczenie nagród, a zgromadzeni goście mogli obejrzeć wybrane przez jury fotografie. 

W kategorii fotografia reportażowa I nagrodę w wysokości 1500 zł otrzymał Tadeusz Koniarz z Tarnowa za zestaw „Wodzu prowadź” przedstawiający sylwetkę Prezydenta RP Andrzeja Dudy w czasie działań przeciwpowodziowych. Drugie miejsce i nagroda w wysokości 1000 zł przypadło Marii Różańskiej z Wejherowa za zestaw „Codzienność”. Wyróżnienie i 500 zł otrzymał Marek Czarnecki z Mogilna za zdjęcia noszące tytuł „Siła Cabo”.

Podobnie było w dziale fotografii poszukującej, gdzie jury również zdecydowało się przyznać dwie nagrody i wyróżnienie. Ciekawostką jest, że wszystkie przyznane tytuły powędrowały do Gdańska, skąd pochodzą autorki zdjęć. Pierwsze miejsce przypadło Lidii Misztal za zestaw „Rodzaje milczenia” przedstawiający performance z manekinem obrazującym człowieka. II nagrodę przyznano Marii Laskowskiej za zestaw „Migawki”. Wyróżnienie zgarnęła z kolei Anna Jakubowska za zestaw „Pola malowane”.

Jury w składzie Andrzej Rutyna, Piotr Tomczyk oraz Andrzej Protasiuk po obejrzeniu 122 zestawów prac konkursowych zakwalifikowało z działu fotografii reportażowej 12 zestawów prac 10 autorów , a z działu fotografii poszukującej 15 zestawów 8 autorów. Nie zdecydowano się jednak na przyznanie Grand Prix. Wernisaż wystawy był przedsmakiem do rozpoczynających się Dni Fotografii i startującego się w sobotę, 3 października, o godz. 10:00 fotomaratonu.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułRzecznik Praw Pacjenta: Świdnicki szpital naruszył prawa 4-tygodniowego dziecka
Następny artykuł48. Rajd Świdnicki-Krause: Uwaga – będą utrudnienia w ruchu! [PLAN, MAPKI]