Strona główna 112 Lis na strychu, zadymienie nad Strzelnicą. Interwencje straży miejskiej

Lis na strychu, zadymienie nad Strzelnicą. Interwencje straży miejskiej

1

Od 25 września do 1 października świdnicka Straż Miejska interweniowała 140 razy. Spośród wielu przeprowadzonych działań, strażnicy wybrali interwencje najbardziej nietypowe lub warte uwagi, które opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

25 września 2020 roku o godz. 14.00 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie, że na Placu Grunwaldzkim, kobieta chcąc przekazać pieniądze osobie bezdomnej została ugryziona przez jego psa. Z uwagi na okoliczności, że jest to osoba bezdomna, a podobne zdarzenia już wcześniej miały miejsce, prowadzone są czynności aby odebrać psa właścicielowi.

26 września 2020 roku o godz. 10.15 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki ul. Łukowej, że na strychu jednego z budynków przebywa lis. Na miejsce wezwano pracownika schroniska dla zwierząt. Lisa nie udało się odłowić ale została tam zainstalowana żywo łapka i gdy tylko znów się pojawi jego wizyta może zakończyć się odłowieniem i przeprowadzką w niezamieszkałe rejony miasta.

27 września 2020 roku o godz. 2.25 dyżurny Komendy Powiatowej Policji, poprosił pełniących nocny dyżur strażników aby sprawdzili zgłoszenie dotyczące leżącego mężczyzny w okolicy mostu przy ul. Westerplatte. Przybyli na miejsce funkcjonariusze nie potwierdzili tego zgłoszenia. W pobliżu zastali jednak mężczyznę siedzącego na przystanku MPK i jak się okazało to właśnie on zaalarmował służby ratunkowe dzwoniąc na numer 112 choć takie zdarzenie nie miało miejsca. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie oraz bezpodstawne wezwanie patrolu został ukarany mandatem karnym na kwotę 500 złotych.

28 września 2020 roku o godz. 10.45 patrol Straży Miejskiej jadąc ul. Zamenhofa zauważył kłęby czarnego dymu w okolicy Parku Strzelnica. Jak ustalono na miejscu powodem zadymienia było wypalanie kabli w celu pozyskania złomu. Interwencja została zakończona ugaszeniem ognia oraz mandatem za termiczne przekształcanie odpadów.

28 września 2020 roku o godz. 20.20 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie mieszkańca ul. Parkowej dotyczące przywiązanego od dłuższego czasu psa w okolicy sklepu. Przybyli na miejsce strażnicy przeprowadzili rozpytanie personelu oraz okolicznych mieszkańców lecz nie udało się ustalić właściciela. Wezwano na miejsce pracowników schroniska dla zwierząt, którzy zaopiekowali się pieskiem. Kundelek czeka w schronisku na swojego właściciela.

1 października 2020 roku o godz. 17.40 operator monitoringu miejskiego zauważył, że na peronie dworca PKP dwójka młodych ludzi czas oczekiwania na pociąg umila sobie dymkiem z papierosa. W trosce o zdrowie młodej pary interweniujący strażnicy zastosowali środek wychowawczy w postaci mandatu.

/SM Świdnica, opr. mn/