Strona główna 0_Slider Wdrapali się na szczyt, ogrywając wrocławski Gimbasket!

Wdrapali się na szczyt, ogrywając wrocławski Gimbasket! [FOTO]

0

Czwarte już zwycięstwo w sezonie 2020/2021 zanotowali koszykarze trzecioligowego IgnerHome Polonia Świdnica. Biało-zieloni w zaległym spotkaniu trzeciej kolejki rozgrywek pewnie pokonali a swoim parkiecie drużynę UKS-u Gimbasket Wrocław.

W sobotni wieczór przyszło nam się zmierzyć z zamykającymi stawkę koszykarzami ze stolicy Dolnego Śląska. Podopieczni trenera Pawła Domaradzkiego byli faworytami tego starcia i nie zawiedli. Już pierwsza kwarta pokazała, że ton tej rywalizacji nadawać będą raczej świdniczanie. Po 10 minutach na tablicy wyników było 23:16. W drugiej odsłonie do swojej przewagi dołożyliśmy 13 „oczek” i do przerwy zawodnicy obu drużyn schodzili do szatni przy stanie 46:26. Po zmianie stron gospodarze nie zamierzali zwalniać tempa, wygrywając trzecią ćwiartkę aż 28:12. Ostatnia część gry była nieco bardziej wyrównana, ale też padła łupem naszych koszykarzy. Faworyci wygrali 24:23, a całe spotkanie 98:61. Dzięki temu triumfowi awansowaliśmy na pierwszą pozycję w tabeli III ligi koszykarzy. W swoim dorobku mamy cztery wygrane (Orzeł Ziębice, Team-Plast Oleśnica, Chrobry XXI Kłodzko i Gimbasket Wrocław) i jedną, wyjazdową porażkę poniesioną po dwóch dogrywkach z KKS-em Siechnice. Drugi w stawce MKS Basket Szczawno-Zdrój ma jednak rozegrany jeden pojedynek mniej i legitymuje się bilansem 4:0. Kolejne starcie naszych koszykarzy planowane jest na 7 listopada. Wtedy to zagramy na parkiecie plasującego się w dolnych rejonach tabeli UKS-u SMS Karpacz.

IgnerHome Polonia Świdnica – UKS Gimbasket Wrocław 98:61 (23:16, 23:10, 28:12, 24:23)

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułNa chodniku ze złamaną nogą. Ponad pięć godzin oczekiwania na karetkę. „Sytuacja jest tragiczna”
Następny artykułOstatnie pożegnanie Teresy Słupianek, harcerki, wieloletniej dyrektorki SP nr 10