Czujni obserwatorzy miasta zapewne zauważyli, że niektóre świdnickie przystanki autobusowe nabrały tej jesieni wyjątkowo intensywnych kolorów. Wszystko to za sprawą wystawy poprojektowej, podsumowującej tegoroczną edycję projektu „Lato na podwórku”.
– Hasłem przewodnim wystawy, podobnie jak całego tegorocznego cyklu działań w ramach projektu, jest przyszłość. Plakaty zaprezentowane w ramach ekspozycji – ich tematy, hasła i ilustracje wynikają z wakacyjnych działań prowadzonych przez Fundację na świdnickich podwórkach w lipcu i sierpniu tego roku – tłumaczy Maria Zięba z Fundacji Ładne Historie.
– Plakaty autorstwa Kamila Lacha, znanego też jako Zgonowicz, wyróżniają się spośród natłoku wizualnego przestrzeni miejskiej – operują prostą kreską, intensywnymi kolorami i zabawną formą. Umieszczone na przystankach autobusowych, niczym dobrze znane reklamy, prowokują do zastanowienia się nad tym, jak wyglądać będzie przyszłość naszego najbliższego otoczenia – Świdnicy, podwórek, mieszkańców i mieszkanek miasta. Każda z realizacji przypomina nam, że przyszłość nie jest wcale taka odległa. O tym, jaka będzie decydujemy już dzisiaj – wskazuje Zięba.
Jak dodaje, wystawa jest jednocześnie trasą spacerową, która umożliwi spojrzenie na Świdnicę z nowej perspektywy. – Bez względu na to czy spacerujecie na piechotę czy korzystacie z transportu publicznego – każde z Was ma plakaty Zgonowicza na wyciągnięcie ręki – zaznacza. Prezentowane w ramach wystawy plakaty można zobaczyć w terminie do 16 października na przystankach w następujących lokalizacjach:
- Osiedle Zarzecze – przystanek Kopernika,
- Osiedle Zawiszów – przystanek przy ul. H. Pobożnego,
- Śródmieście – przystanek przy ul. Muzealna,
- Śródmieście – plac Świętej Małgorzaty,
- Osiedle Młodych – przystanek na skrzyżowaniu Riedla/Wróblewskiego.
/Fundacja Ładne Historie, opr. mn/