Strona główna 0_Slider W wyniku nawałnicy stracili dach nad głową. Ruszyła zbiórka dla rodziny z...

W wyniku nawałnicy stracili dach nad głową. Ruszyła zbiórka dla rodziny z Olszan

3

Pilnej pomocy potrzebuje rodzina z miejscowości Olszany w gminie Strzegom. Stary, poniemiecki dom zniszczyła nawałnica, która przeszła nad powiatem świdnickim 5 września.

Dorota i Damian Kurkowie  wychowują troje dzieci: niepełnosprawnego 13-letniego Bartosza, 6-letniegoFranciszka oraz 2-letniego Jana. Rodzina, w jednej chwili, została bez dachu nad głową. Silny podmuch wiatru zniszczył dom, który w obecnym stanie nie nadaje się do zamieszkania. Uszkodzeniu uległ także sufit i pomieszczenia mieszkalne.

W budynku mieszkają również mama i brat pana Damiana. Rodzina nie ma uregulowanej sytuacji spadkowej, dlatego pomoc instytucji samorządowych i państwowych jest niemożliwa. Koszt remontu oszacowano wstępnie na ok. 500 tys. zł, w tym najpilniejsza jest naprawa dachu określona na kwotę ok. 150 tys. zł. Sytuacja rodziny jest naprawdę dramatyczna, dlatego zwracamy się do Państwa o pomoc rodzinie – apeluje Urząd Miejski w Strzegomiu. Każda wpłacona złotówka zostanie przeznaczona na przeprowadzenie remontu domu, który jest w tej chwili bardzo pilny, bo przecież zbliża się zima.


Wpłat można dokonywać za pomocą strony internetowej www.pomagam.pl/mkgpa66f oraz do puszek w ramach zbiórki publicznej. Zbiórka do puszek rozpocznie się 10 września, a wolontariuszami zostaną radni Strzegomia i sołtys Olszan.

/UM Strzegom, opr. red./