Strona główna Artykuł sponsorowany Concor – opis i właściwości leku

Concor – opis i właściwości leku

0

Bardzo dużo osób uskarża się na różnego typu dolegliwości sercowe i nie chodzi tutaj o zawód miłosny, ale o nieprawidłową pracę mięśnia sercowego. Często występującym schorzeniem okazuje się być niewydolność serca, czemu towarzyszy szereg dodatkowych dolegliwości. Arytmia serca stanowi zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale też dla życia pacjenta, dlatego nie można jej bagatelizować. W leczeniu przewlekłej niewydolności serca z zaburzoną czynnością jego komory oraz nadciśnienia tętniczego i dławicy piersiowej stosuje się m.in. lek Concor.

Co zawiera lek Concor i jakie wykazuje działanie?

Lek Concor należy do grupy beta-blokerów, które stosowane są w celu spowolnienia rytmu pracy mięśnia sercowego oraz zredukowania siły jego skurczu i zbyt wysokiego ciśnienia tętniczego, co ma miejsce przy nadciśnieniu. Substancją czynną w tym preparacie jest bisoprolol, która blokuje receptory typu beta, pobudzane hormonami takimi jak adrenalina i noradrenalina – to właśnie one odpowiadają za zwiększoną częstotliwość rytmu mięśnia sercowego i kruczenie się naczyń krwionośnych. Preparat Concor skutecznie niweluje częstotliwość rytmu serca i siłę jego skurczu, dodatkowo obniża ciśnienie tętnicze. Warto od razu znaczyć, że zawarta nim substancja aktywna działa na metabolizm glukozy i lipidów tylko w niewielkim stopniu. Zdaniem bisoprololu jest przede wszystkim zwolnienie czynności serca i objętości wyrzutowej. W efekcie maleje zapotrzebowanie mięśnia sercowego na tlen. Wskazaniem do stosowania leku Concor jest przede wszystkim chroniczna niewydolność serca, czemu towarzyszy osłabiona czynność skurczowa jego lewej komory. Stosuje się go również u osób ze zdiagnozowaną dławicą piersiową i przy nadciśnieniu tętniczym.

Przeciwwskazania i działania niepożądane

Preparat Concor nie powinien być stosowany u osób z ostrą niewydolnością serca, bradykardią, niedociśnieniem tętniczym, kwasicą metaboliczną, zaawansowaną astmą oskrzelową, zespołem Raynauda, opornym na leczenie guzem nadnerczy. To samo dotyczy kobiet ciężarnych i karmiących piersią. Leku nie podaje się w przypadku dożylnego stosowania leków inotropowych, zespołu chorego węzła zatokowego, wstrząsu kardiogenicznego.

Stosowanie leku może przyczynić się do wystąpienia szeregu działań niepożądanych takich jak bóle i zawroty głowy, wymioty, nudności, bóle brzucha, biegunka, zaparcia, niedociśnienie tętnicze, drętwienie kończyn, uczucie zmęczenia, nasilenie się objawów niewydolności mięśnia sercowego, chłodne kończyny, osłabienie mięśni, stany depresyjne, problemy ze snem, skurcz oskrzeli przy astmie.

Lek dostępny tylko na receptę.

Źródło:

Medyk Online – Concor

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZderzenie dwóch aut na Wrocławskiej [FOTO]
Następny artykułW wyniku nawałnicy stracili dach nad głową. Ruszyła zbiórka dla rodziny z Olszan