Strona główna 0_Slider Policjanci zaatakowani podczas interwencji. Sprawcom grozi kara więzienia

Policjanci zaatakowani podczas interwencji. Sprawcom grozi kara więzienia

18

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom w wieku 47 i 25 lat, którzy w sobotę zaatakowali policjantów interweniujących w Pastuchowie.

Wczoraj około godziny 18.00 świdniccy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednej z miejscowości na terenie gminy Jaworzyna Śląska. Powodem wezwania było naruszenie nietykalności cielesnej jednego z mieszkańców przez ustalonego sprawcę. W trakcie podjętej interwencji policjanci zostali zaatakowani przez 47-letniego mieszkańca miejscowości oraz jego 25-letniego syna – relacjonuje Szymon Szczepaniak ze świdnickiej policji.

Materiał dowodowy w postaci zapisu wideo, którym dysponujemy, ukazuje z jaką agresją i brutalnością zaatakowano funkcjonariuszy policji – zaznacza Szczepaniak. Zaatakowana policjantka nie odniosła poważniejszych obrażeń, natomiast policjant doznał obrażeń głowy.

Na gorącym uczynku funkcjonariusze zatrzymali głównego prowodyra i sprawcę, a jego 25-letni syn został zatrzymany w wyniku działań operacyjnych jeszcze tego samego dnia. Obaj mężczyźni w chwili zatrzymania byli pod wpływem alkoholu. Trafili do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia za czynną napaść na funkcjonariuszy policji – dodaje oficer prasowy KPP Świdnica.

Całe zajście zostało zarejestrowane przez świadka interwencji.

/mn/

Poprzedni artykułOddadzą hołd poległym żołnierzom
Następny artykułWbiegli na wieżę po raz siódmy! Śmiałkowie musieli zmierzyć się z 222 schodami [FOTO/VIDEO]