Strona główna 0_Slider Jesienny bazarek na pomoc bezdomnym zwierzakom

Jesienny bazarek na pomoc bezdomnym zwierzakom

0

Książki, zabawki, kosmetyki, karnety na usługi, akcesoria dla zwierząt, ozdoby i mnóstwo innych gadżetów można wylicytować podczas jesiennego bazarku dla bezdomnych psów i kotów. Cały dochód zostanie przeznaczony na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy.

Celem działania jest zgromadzenie środków na ponadprzeciętne zabiegi i profilaktykę weterynaryjną na terenie schroniska. Wspólnie z Fundacją Mam Pomysł, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy prowadzi ważną misję niesienia pomocy braciom mniejszym, edukacji humanitarnej i zmniejszania bezdomności zwierząt – informują organizatorzy i zachęcają do licytacji. Akcja prowadzona jest na facebooku i potrwa do 4 października.

Do działającego od ponad trzech lat schroniska przy ul. Pogodnej w Świdnicy trafiają głównie bezdomne psy i koty ze Świdnicy oraz kilku gmin, z którymi operator placówki – Fundacja Mam Pomysł, podpisała umowy. Nie wszyscy jednak podopieczni są przekazywani na mocy umów, a co za tym idzie, fundacja nie otrzymuje środków na ich leczenie i utrzymanie. Podobnie jest z innymi, nietypowymi podopiecznymi jak świnki morskie, papugi, chomiki, a nawet kozy. Pomoc ludzi dobrej woli jest nieoceniona, by ratować każde zwierzę, trafiające do placówki. Wyleczone psy i koty są kierowane do adopcji i wiele z nich ostatecznie znajduje dobry dom.

Fundację i schronisko można wspierać na wiele sposobów – wpłacając datki, biorąc udział w wolontariacie czy odwiedzając Charity Shop na osiedlu Zawiszów.

/opr. red./