Strona główna 0_Slider Gramy o awans do półfinału okręgowego Pucharu Polski!

Gramy o awans do półfinału okręgowego Pucharu Polski! [RELACJA LIVE]

0

Obrońcy tytułu z poprzedniego sezonu – piłkarze Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica walczą dziś o awans do półfinału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Naszym rywalem jest Lechia Dzierżoniów. Start meczu o 16.30, zapraszamy do śledzenia tekstowej RELACJI LIVE i przypominamy o częstym odświeżaniu strony.

Skład świdniczan: Doliński, P. Paszkowski, Barros, Salamon, Ł. Kot, Sztylka, Sowa, Szuba, Szczygieł, Tragarz, Myrta.

Rozpoczynamy spotkanie

1′ – fatalny błąd Dolińskiego, który nastrzelił napastnika rywali, ale piłka na szczęście o kilka metrów przeleciała obok bramki.

2′ – rzut rożny dla naszej ekipy, kombinacyjne rozegranie akcji, ale sytuację wyjaśniają obrońcy Lechii.

3′ – kolejny korner dla naszej drużyny, wygląda to na razie obiecująco.

3′ – z ostrego kąta próbował uderzać Orłowski, lecz piłka wyraźnie minęła naszą bramkę.

5′ – dobra akcja Tragarza ze Szczygłem, w ostatniej chwili do akcji wkroczył obrońca Lechii.

8′ – rzut wolny dla dzierżoniowian, ostra centra w nasze pole karne, ale nikt nie zdołał przeciąć piłki.

9′ – w odpowiedzi nasi piłkarze, porę zdołał interweniować Chrapek.

11′ – zamieszanie w polu karnym Lechii, teraz gospodarze mieli sporo szczęścia.

13′ – uderza z dystansu Orłowski, dobrze interweniuje jednak Doliński.

15′ – bardzo szybkie tempo meczu – obie ekipy grają dziś o wygraną.

16′ – Barros źle zagrywa piłkę głową, w sytuacji jeden na jednego z Dolińskim znajduje się Elton i strzela na 1:0 dla Lechii!!!

20′ – Tragarz faulowany w polu karnym – mamy jedenastkę! Barros trafia na 1:1!!!

21′ – błyskawiczna odpowiedź Lechii – piłka na szczęście mija naszą bramkę.

24′ – gra przenosi się do środka pola, Lechia w ostatnim czasie kontynuuje serię 7 ligowych zwycięstw z rzędu i to na boisku dziś widać. Mierzymy się z pewnością z faworytem do awansu do III ligi.

26′ – Tragarz znalazł się oko w oko z bramkarzem, ale chyba tylko on wie, co chciał w tej sytuacji zrobić. Zamiast próby uderzenia, fatalna strata – szkoda, bo powinno być 2:1!

28′ – Chrapek – żółta kartka.

29′ – rzut wolny dla naszej ekipy, dośrodkowujemy w pole karne, ale czujni są defensorzy Lechii.

32′ – kolejna składna akcja świdniczan, blisko zabrania z akcją był Tragarz, lecz do akcji wkroczyli obrońcy Lechii.

34′ – Paszkowski ostro dośrodkowuje w pole karne – piłka przeleciała jednak obok słupka.

37′ – groźnie przedzierał się Elton, piłka opuściła już jednak linię końcową.

40′ – rzut rożny dla Lechii, bardzo dobrze w defensywie biało-zieloni.

43′ – rozmontować defensywę starali się świdniczanie, ale ta sztuka nam się nie udała i piłka opuściła plac gry.

45′ – piłka trafia do naszej sieci, ale Elton na wyraźnym spalonym i wciąż 1:1!

koniec pierwszej połowy – zasłużony remis – 1:1

rozpoczynamy drugą połowę – Filipczak za Sowę.

46′ – Elton – żółta kartka.

47′ – trzech zawodników efektownie minął Tragarz i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Lechii – prowadzimy 2:1!!!

49′ – w jednym ze starć ucierpiał Salamon – potrzebna przerwa i pomoc medyczna.

51′ – znakomita okazja świdnickiej drużyny, koronkowa akcja i niestety na finiszu Filipczakowi w ostatniej chwili piłkę wygranął obrońca Lechii.

55′ – Miazga – żółta kartka za brutalny faul na Tragarzu.

57′ – dośrodkowanie w nasze pole karne – piłkę pewnie łapie Doliński.

60′ – B. Paszkowski zastępuje Szczygła.

63′ – z dystansu uderzać próbował Elton, lecz strzał mocno niedokładny.

65′ – Sztylka – żółta kartka.

67′ – przechwyt naszej ekipy – Myrta niestety zablokowany.

68′ – rzut rożny – głową uderzał Barros, lecz piłkę instynktownie chwycił bramkarz Lechii!

69′ – rzut rożny dla Lechii, pewnie radzimy sobie w obronie.

71′ – podwójna zmiana w naszej drużynie – na boisku pojawiają się Jaroszyński i Krakowski, zastępując Myrtę i Tragarza.

72′ – bliski przyjęcia piłki Jaroszyński – szkoda, bo byłaby wyśmienita sytuacja.

75′ – z rzutu wolnego mocno uderzył Szuba – piłka minęła światło bramki.

76′ – z dystansu uderzał Filipczak – piłkę chwycił golkiper Lechii. W drugiej połowie widać mądrość naszego zespołu, jesteśmy jak na razie drużyną o klasę lepszą. I oby tak zostało!

79′ – P. Paszkowski – żółta kartka.

84′ – Szuba żółta karta

84′ – Miazga – druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona. Mocno zaczyna iskrzyć w tym pojedynku.

84′ – B. Paszkowski – żółta kartka.

85′ – rzut rożny dla Lechii – piłka wychodzi poza linię końcową.

86′ – Stachurski zmienia Sztylkę.

87′ – Szuba z rzutu wolnego wysoko nad poprzeczką.

89′ – Ł. Kot mocno uderza z dystansu – piłka mija światło bramki.

90′ – Białas zastępuje Szubę.

90′ – w pole karne wpada B. Paszkowski, lecz uderza wprost w bramkarza.

90′ – Filipczak – żółta kartka.

90+ – w doliczonym czasie gry – Filipczak trafia na 3:1 w sytuacji sam na sam z golkiperem Lechii!!!

kończymy spotkanie, wygrywamy zasłużenie 3:1 i w półfinale powalczymy z przedstawiciele okręgówki – Zjednoczonymi Żarów. Tam stawką meczu będzie już wielki finał rozgrywek.

Poprzedni artykułMają upiększyć miasto i wpłynąć na poprawę jakości powietrza. Zielone przystanki w Żarowie [FOTO]
Następny artykułProgram dofinansowania in-vitro, raport z wdrażania polityki reklamowej i wybór ławników. Zbliża się sesja Rady Miejskiej