Strona główna Wydarzenia Żarów Mają upiększyć miasto i wpłynąć na poprawę jakości powietrza. Zielone przystanki w...

Mają upiększyć miasto i wpłynąć na poprawę jakości powietrza. Zielone przystanki w Żarowie [FOTO]

0

Ozdobnymi, odpornymi na warunki atmosferyczne krzewami i kwiatami obsadzono w środę wiaty przystankowe przy ulicy Armii Krajowej w Żarowie. – Zielone przystanki upiększą przestrzeń naszego miasta, a przy okazji takie działania ekologiczne wpływają na poprawę jakości powietrza, zmniejszają ilość pyłów i innych zanieczyszczeń – wskazują żarowscy urzędnicy.

Mamy nadzieję, że zielone przystanki będą cieszyć oko naszych mieszkańców. Środki finansowe na realizację działań przy tworzeniu zielonych przystanków przekazało Przedsiębiorstwo Wodno-Ściekowe w Żarowie – tłumaczą przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Żarowie.

To nie jedyne nasze działania proekologiczne, które realizujemy. Już niebawem na terenie miasta zainstalowane zostaną budki lęgowe dla ptaków i eko-hotele dla zapylaczy. W planach jest również sadzenie drzewek, a już podczas najbliższych Żarowskich Biegów Strefowych wręczymy dyrektorom szkół podstawowych ekologiczne butelki, które zostaną przekazane najmłodszym uczniom. Butelki zakupione zostały przy wsparciu lokalnych firm funkcjonujących na terenie naszego miasta – wyliczają urzędnicy.

/UM Żarów, opr. mn/