Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Festyn charytatywny w Bystrzycy Górnej, kinowe seanse pod chmurką, dzień baniek mydlanych w Świebodzicach, a może sportowe emocje podczas meczu Polonii-Stali Świdnica lub rajdowej rywalizacji w ramach 29. Rally Masters Świdnica? Podpowiadamy co można robić w ten weekend.

Kino plenerowe w Komorowie (piątek)

Fundacja “Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego zaprasza na ostatni już tego lata seans Kina Plenerowego. Ponownie odbędzie się on na boisku w Komorowie – w najbliższy piątek 4 września od godziny 19.00. W programie znajdą się bajki dla dzieci oraz coś dla starszych widzów – ci zaproszeni są na godzinę 20.30.

Program Kina Plenerowego:

19.00 – zestaw bajek dla dzieci – 90 min,
20.30 – „Projektantka” reż. Jocelyn Moorhouse (komediodramat z Kate Winslet) – 118 min.

Ponieważ wieczory są już bardzo chłodne, organizatorzy przypominają o zabraniu ze sobą ciepłych ubrań i koców. Koce mogą się one również przydać do siedzenia, gdyż na widzów czekać będzie ograniczona liczba leżaków (ok. 100 sztuk). Z pewnością jednak nie zabraknie miejsca dla wszystkich chcących wziąć udział w wydarzeniu. Duży obszar boiska gwarantuje widzom zachowanie bezpiecznej odległości od siebie oraz komfort oglądania filmów.

Udział w Kinie Plenerowym jest bezpłatny! W przypadku deszczu seans odbędzie się w innym terminie.

I Żarowski Rajd Pieszy (sobota)

Żarowska Izba Historyczna oraz Koło PTTK „Żarodreptaki” zapraszają na I Żarowski Rajd Pieszy. Rajd zaplanowany został w najbliższą sobotę, 5 września. Organizatorzy zapewniają, że trasa rajdu będzie atrakcyjna. Zbiórka i wymarsz spod basenu w Żarowie punktualnie o godz. 9.00.

Liga MTB w Dobromierzu (sobota)

W ramach V edycji Ligi MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej 2020, organizatorzy zapraszają dzieci w wieku 2-14 lat do udziału w kolarskim wyścigu górskim, który odbędzie się 5 września 2020 r. o godz. 11.00 przy scenie w Dobromierzu. Regulamin i komunikat organizacyjny do pobrania na stronie Urzędu Gminy Dobromierz.

Dzień baniek mydlanych w Świebodzicach (sobota)

W sobotę o godzinie 13.00 w Parku Miejskim w Świebodzicach rozpocznie się Bubble Day – dzień baniek mydlanych. Na uczestników czekać będzie płyn do baniek, dmuchany zamek i strefa wypoczynku. Organizator, firma Bombini, zaplanował również dla uczestników pokaz olbrzymich baniek mydlanych. Wydarzenie potrwa do godziny 18.00.

Charytatywny piknik dla Justyny Ciok w Bystrzycy Górnej (sobota)

Justynę, jej chorobę oraz ciężką, trwającą ponad 4 lata walkę z guzem mózgu znają już mieszkańcy naszego powiatu. Tym razem to niezwykli ludzie z Bystrzycy Górnej – Wioletta Ufnal oraz sołtys wsi i rada sołecka włączają się w pomoc dla tej dzielnej wojowniczki. Już 5 września organizują wyjątkowe koncerty, pokazy, licytacje, a wszystko to na pikniku charytatywnym, w który zaangażowało się już wielu ludzi ogromnego serca.

W programie festynu znalazły się:
– występy gwiazd: kwartet tenorów LeonVoci, Kolah x Emenzino,
– spotkanie z bohaterką programu „Królowe Życia” – Marzeną Kotowską,
– występ zespołu pieśni i tańca „Bystrzyca”,
– pokazy Zumby Kids, capoeiry, Mustangów, motocykli i in.,
– licytacje atrakcyjnych przedmiotów i voucherów,
– otwarta Zumba dla każdego,
– dla dzieci wioska średniowieczna z warsztatami,

Nie zabraknie także stoisk z regionalnymi potrawami, domowym ciastem, grilla, zimnych napojów. – Już teraz zarezerwujcie swój czas! Zaproście bliskich, znajomych, przyjaciół! Nie może Was zabraknąć! – zachęcają organizatorzy.

Mecz piłkarski: Polonia-Stal Świdnica – Polonia Bytom (sobota)

Mecz piłkarskiej III ligi: Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica – Polonia Bytom (sobota, 5 września, godz. 17.00, stadion OSiR Świdnica).

6. Turnieju Tenisowego Mikstów pamięci Wiesia Kułakowskiego (niedziela)

Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Tenis Fan Klub oraz przyjaciele z tenisowych kortów zapraszają na szósty Turniej Tenisowy Mikstów pamięci Wiesława Kułakowskiego, znakomitego pedagoga, trenera i wielkiego sympatyka sportu.

Zawody odbędą się w niedzielę, 6 września na kortach przy ulicy Śląskiej. Zapisy w dniu zawodów, rozpoczęcie o godzinie 9.00. Zagrają wybrane w drodze losowania pary mieszane, miksty. System i długość gier uzależniona będzie od ilości uczestników. Oficjalne otwarcie turnieju odbędzie się o godz. 12.00. W trakcie zawodów delegacja uczestników turnieju odwiedzi grób Wiesława Kułakowskiego. Wydarzenie zwieńczy spotkanie przy grillu, w trakcie którego będzie okazja do wspomnienia patrona memoriału.

Więcej informacji w zapowiedzi wydarzenia.

IV Letni Festyn Parafialny u Mikołaja (niedziela)

Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości (niedziela)

Giełda Staroci od prawie 50 lat gromadzi w każdą pierwszą niedzielę miesiąca tłumy świdniczan oraz przyjeżdżających z całego Dolnego Śląska kolekcjonerów, łowców okazji i miłośników rzeczy, których w sklepach już kupić nie można.

Giełda zawita na świdnicki Rynek i okoliczne ulice w najbliższą niedzielę, 6 września. Targ zazwyczaj trwa od godziny 8.00 do 14.00.

Z uwagi na trwającą pandemię COVID-19, uczestnicy wydarzenia proszeni są o stosowanie się do obowiązujących przepisów. – Odwiedzający giełdę zobowiązani są do zachowania bezpiecznej odległości między sobą (1,5 m), noszenia maseczek i dezynfekowania rąk. Prosimy o niegrupowanie się. Wystawców informujemy o wprowadzonych w związku z trwającą pandemią koronawirusa i obowiązujących wszystkich sprzedających na giełdzie zasadach bezpieczeństwa i złożenia oświadczenia o stanie zdrowia – przypominają organizatorzy giełdy.

Druga runda Rally Masters (niedziela)

Już w najbliższą niedzielę, 6 września w okolicach Świdnicy odbędzie się druga runda Rally Masters. Na rajdowców czekać będzie w sumie sześć odcinków specjalnych. Więcej informacji w zapowiedzi wydarzenia.

„Bajkomat” – spektakl familijny (niedziela)

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny familijny spektakl – „Bajkomat” w wykonaniu Teatru Gry i Ludzie z Katowic. Spektakl odbędzie się  6 września o godz. 16.00 w teatrze miejskim.

Bajkomat to bardzo nietypowa maszyna, która daje dzieciom… bajki. Dzięki niej w pewnym szarym i zwyczajnym miasteczku wcale nie jest smutno. Ale niestety któregoś dnia bajkomat się psuje… Czy bohaterowie z pomocą dzieci odnajdą sposób, aby go naprawić?

Na spektakl, pełen dowcipu, muzyki i barw, składają się 2 historie: O niesfornym Jaśku, który dostrzega piękno w deszczowej pogodzie i o królestwie Bałaganu, w którym zaczynają się kłopoty z powodu zaginięcia małego pieska. Wykorzystane tu zostały elementy teatru lalkowego, choć nie są to typowe pacynki, kukiełki oraz gra w żywym planie. Autorzy spektaklu pragną zachęcić widzów, zarówno dużych jak i małych do twórczej zabawy z bajką, tą dobrze znaną z literatury, jak i tą wymyśloną w jednej chwili, zaklętą w zwykłych przedmiotach.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia za pośrednictwem strony ŚOK. Z powodu konieczności zachowania dystansu pomiędzy uczestnikami udostępniona zostanie połowa widowni – co drugie miejsce w każdym rzędzie, z możliwością zajmowania miejsc obok siebie przez członków rodziny i osoby zamieszkujące wspólnie.

Electrolux’owe kino samochodowe w Żarowie (niedziela)

Firma Electrolux zaprasza wszystkich mieszkańców Żarowa i okolic na film „Poranek Kojota” w reżyserii Olafa Lubaszenko. Wstęp na wydarzenie, które odbędzie się 6 września o godzinie 20.00, jest bezpłatny.

Projekcja będzie miała miejsce na parkingu firmy Electrolux w Żarowie (wjazd od ulicy Fabrycznej). – Przyjedź samochodem i oglądaj jeden z największych hitów polskiego kina – zachęcają organizatorzy. Odbiór dźwięku filmu w radiu samochodowym.

/opr. mn/

Poprzedni artykułPotrącił pieszą i odjechał
Następny artykułIngres biskupa tylko dla zaproszonych gości