Strona główna 0_Slider Wkrótce 6. edycja Festiwalu Muzyki Kameralnej Krzyżowa-Music

Wkrótce 6. edycja Festiwalu Muzyki Kameralnej Krzyżowa-Music

0

38 muzyków z całego świata wystąpi podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej Krzyżowa-Music, który potrwa od 18 do 30 sierpnia. W ramach wydarzenia zaplanowano 12 koncertów, które odbędą się w Krzyżowej, Świdnicy, Szczawnie-Zdroju oraz Grodziszczu.

Czołowi międzynarodowi kameraliści w Krzyżowej
Oprócz skrzypaczki Viviane Hagner, mistrzowie jej zawodu, tzw. „Seniorzy”, ponownie zagrają muzykę na równi z międzynarodowymi młodymi talentami, „Juniorami”. Oprócz Viviane Hagner wśród tegorocznych Seniorów będą m.in.: skrzypek Rafał Zambrzycki-Payne (koncertmistrz Polskiej Orkiestry Radiowej), jako Mentor Agata Szymczewska (Szymanowski Quartet) i skrzypaczka Erika Geldsetzer (Fauré Quartet), a także wiolonczelista Gustav Rivinius (laureat Nagrody Czajkowskiego), Mikayel Hakhnazaryan (Kuss Quartet) i Eckart Runge (Artemis Quartet), altowiolista Volker Jacobsen (Artemis Quartet), szwajcarski klarnecista Reto Bieri, włoski pianista Andrea Lucchesini i ormiańska pianistka Lilit Grigoryan.

Sympozja naukowe
Krzyżowa to europejskie miejsce z niemiecką i polską historią oraz międzynarodowe centrum spotkań młodzieży. Symbolizuje porozumienie i pojednanie. Zainspirowani tymi wartościami uczestnicy Krzyżowa-Music wezmą udział w dwóch sympozjach naukowych dotyczących solidarności w czasach pandemii z okazji 40-lecia NSZZ „Solidarność” oraz wpływu kryzysu na sztukę i kulturę.

Zasady ogólnego bezpieczeństwa
Zdrowie i bezpieczeństwo uczestników i widzów festiwalu jest najważniejsze. Stąd regularne badania testowe pod kątem koronawirusa u uczestników, a także długoterminowych zarejestrowanych gości, przed i po przyjeździe. Wśród widzów koncertów będą mogły znaleźć się jednak także osoby, którzy nie będą objęte testami w ramach festiwalu. W tym celu konieczna jest rejestracja imienna z późniejszym potwierdzeniem. Takie osoby obowiązywać będą wytyczne władz sanitarnych.

Wstęp na koncerty
Wszystkie koncerty w ramach Festiwalu Krzyżowa-Music są w tym roku bezpłatne. – Jednak aby uczestniczyć w którymkolwiek z nich, należy przesłać mailowo na adres: [email protected] informację z datą i godziną koncertu, w którym chcą Państwo uczestniczyć. Obowiązkowe jest również podanie w mailu następujących informacji: nazwisko, imię, numer telefonu (w miarę możliwości numer telefonu komórkowego) i adres zamieszkania. Otrzymają Państwo potwierdzenie e-mailem, które będzie upoważniało do wstępu. Ten e-mail będzie również zawierał wszystkie instrukcje dotyczące środków ostrożności oraz sposobu zachowywania się przed, w trakcie i po koncercie. Wstęp na koncert jest możliwy tylko po okazaniu wiadomości zwrotnej – wyjaśniają organizatorzy.

Wstęp wolny nie dotyczy koncertu otwarcia i zamknięcia, w których wezmą udział tylko osoby z zaproszeniami. Oba koncerty są zamknięte dla osób z zewnątrz.

Z programem Festiwalu „Krzyżowa-Music” oraz szczegółowymi informacjami można się zapoznać na stronie internetowej wydarzenia.

/Krzyżowa-Music, opr. mn/

Poprzedni artykułNowa informacja turystyczna czeka na odwiedzających [FOTO]
Następny artykułBiskup świdnicki apeluje do wiernych w związku z COVID-19