Strona główna 0_Slider Świdniczanin wraca na tor wyścigowy i będzie walczył w Mistrzostwach Polski!

Świdniczanin wraca na tor wyścigowy i będzie walczył w Mistrzostwach Polski!

1

25-letni kierowca wyścigowy ze Świdnicy, Damian Lempart wznawia starty jako kierowca w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski! Tym razem będzie ścigać się w pucharowym samochodzie Mini Cooper S, w dwugodzinnym wyścigu Endurance.

Świdniczanin rozpocznie swoje zmagania już w najbliższy piątek, 28 sierpnia na Torze Poznań od sesji kwalifikacyjnej, zaplanowanej na godzinę 12:20. W sobotę o godzinie 15:20 rozpocznie się wyścig, w którym udział wezmą 23 samochody. Damian w swojej kategorii D4-3500 będzie miał ośmiu rywali, a wśród klasyfikacji wewnętrznej Mini, będzie ich sześciu.

Niezwykle cieszę się z możliwości powrotu do regularnego ścigania, zwłaszcza w tak dziwnym dla całego świata okresie. Miałem zupełnie inne plany sportowe na ten rok, również związane z powrotem, aczkolwiek opcja na wyścigi w Mini wyszła bardzo spontanicznie. Niezwykle dziękuje za zaufanie Adamowi Karkuszewskiemu z którym będę dzielić fotel oraz stajni OMM DRIVE za zaufanie i zapewnienie konkurencyjnego sprzętu oraz warunków w ramach których mogę skupić się na moim najważniejszym zadaniu, jakim jest szybka i równa jazda na torze. Będziemy walczyć jak tyko się da, aby wrócić do domu z pucharami w ciągu sezonu! – mówi Damian Lempart.

Kierowca, który w sezonach 2018-2019 miał przerwę w startach, poświęcając się pracy i treningom wraca do cyklicznego ścigania się na poziomie krajowym. Wcześniej nasz kierowca zdobywał tytuły wicemistrza Polski (2016 – indywidualnie, 2017 – zespołowo) oraz uczestniczył w shoot-out’ach dla młodych kierowców m.in. na torze Silverstone GP. W okresie epidemii świdniczanin uczestniczył w zawodach simracingowych online, organizowanych przez ORLEN, w których uczestniczył m.in. Robert Kubica. Świdniczanin odniósł jedno ze zwycięstw.

Więcej informacji na temat startów naszego kierowcy pod linkiem: https://www.facebook.com/lempartracing/

/MDvR/

Poprzedni artykułFestiwal Piłki Ręcznej Świdnica CUP trwa! [FOTO]
Następny artykułZapora zalewu Witoszówka w „bardzo złym stanie”. Remont może pochłonąć do 2 milionów złotych