Strona główna Sport Piłka ręczna Festiwal Piłki Ręcznej Świdnica CUP trwa!

Festiwal Piłki Ręcznej Świdnica CUP trwa! [FOTO]

0

Dziewiąta edycja Festiwalu Piłki Ręcznej Świdnica Cup stała się faktem. Na starcie rywalizacji stanęło 19 zespołów z Polski, Czech i Niemiec. W tym roku turniej ma nieco skromniejszą obsadę, a mecze odbywają się bez udziału publiczności. Mimo to nadal stanowi on jedną z największych tego typu imprez sportowych w kraju. 

Rywalizacji toczy się w trzech kategoriach i na parkietach trzech świdnickich obiektów. W hali SP 105 (ul. Saperów) swoje mecze rozgrywają chłopcy – czyli roczniki 2008 i 2009. Na lodowisku o zwycięstwo walczą młodzicy z roczników 2006 i 2007. Z kolei w hali sportowo-widowiskowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno na Zawiszowie swoje mecze rozgrywają juniorzy (rocznik 2002 i młodsi). Drużyny rywalizują w systemie gry „każdy z każdym”. Chłopcy grają mecze w czasie 2×20, młodzicy grają 2×25 min, a juniorzy 2×30 minut. Wyjątkiem jest rywalizacja młodzików, w której wystąpią mecze pucharowe. 

O puchary, oprócz gospodarzy – ŚKPR Świdnica zawalczą niemiecki zespół LHC E.V Cottbus, czeski HC TO JEST Nachod, Kadra Dolnego Śląska Młodzików, a także MKS MOS Wrocław, Śląsk Wrocław, Gwardia Opole, Ostrovia Ostrów Wielkopolski, Chrobry Żórawina, Siódemka Huras Legnica, Żagiew Dzierżoniów, Olimp Grodków, Moto-Jelcz Oława.

Głównym organizatorem turnieju jest Świdnicki Klub Piłki Ręcznej. Partnerami turnieju są: Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Gminny, SP 1 i SP 105 w Świdnicy. Partnerami technicznymi są sklepy marki Select i Hummel, których stosika będą dostępne w trakcie zawodów. Festiwal Piłki Ręcznej Świdnica Cup potrwa do piątku. Poniżej prezentujemy terminarze meczów przypadających na ostatni dzień rywalizacji: 

TERMINARZ CHŁOPCY
TERMINARZ MŁODZICY
TERMINARZ JUNIORZY

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/