Strona główna 0_Slider Parkingowy pat na Osiedlu Młodych

Parkingowy pat na Osiedlu Młodych

24

Jeden z mieszkańców Osiedla Młodych w Świdnicy zaproponował, by w związku ogromnym brakiem miejsc postojowych, na parking tymczasowo zaadaptować boisko przy ul. Prądzyńskiego. Miasto stwierdziło, że nie ma takiej możliwości i wskazało Wspólnoty Mieszkaniowe i Spółdzielnię Mieszkaniową jako adresatów do przekazywania miejsc pod parkingi.

– Wskazany przez mieszkańca teren obok kortu tenisowego jest przeznaczony w planie zagospodarowania przestrzennego na usługi sportu i rekreacji, dlatego też są tam: siłownia, kort tenisowy, boisko i mogą być lokalizowane kolejne przedsięwzięcia z tego zakresu. Parkingu tam być nie może – poinformowała 4 sierpnia rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Świdnicy Magdalena Dzwonkowska i dodaje –  Na Osiedlu Młodych miasto prawie wyczerpało możliwości terenowe dla budowania parkingów. (…) Na Osiedlu Młodych pozostają niezmiennie bardzo duże obszary zielone we władaniu Spółdzielni Mieszkaniowej lub wspólnot mieszkaniowych. Mieszkańcy mogą wystąpić do tych podmiotów z prośbą o wydzielenie terenu pod parking oraz jego realizację – wskazuje Dzwonkowska.

Zwróciliśmy się do Spółdzielni Mieszkaniowej z pytaniami, czy współpracowała z Urzędem Miejskim , próbując przyczynić się do poprawy sytuacji na Osiedlu Młodych. – Mamy świadomość, że brakuje miejsc parkingowych nie tylko na osiedlu, ale praktycznie w całym mieście. Pod koniec ubiegłego roku prowadziliśmy rozmowy z przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Świdnicy między innymi o przekazaniu dla Spółdzielni gruntu przy ul. Dąbrowskiego 115-117, na którym moglibyśmy wybudować wiatę śmietnikową i parking – wyjaśnia Dorota Wiśniewska, zastępca prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdnicy.

– Pragnę podkreślić, iż Spółdzielnia wykonała parkingi w miarę swoich możliwości między innymi na ul. M. Kozara-Słobódzkiego 55-59, ul. Riedla nr 2-8, ul. Zamenhofa (od strony pawilonów) na osiedlu w Marcinowicach oraz Zarzeczu. Na bieżąco wykonujemy naprawy nawierzchni istniejących parkingów. W tym roku wyremontowaliśmy nawierzchnię parkingu przy ul. Jałowcowej i Jarzębinowej – wylicza wiceprezes. – Ponadto były podejmowane próby uzyskania zgody od współwłaścicieli nieruchomości na budowę czy poszerzenie parkingów na Osiedlu Młodych, lecz nie uzyskaliśmy takiej zgody. Mimo iż na osiedlu są obszary zielone, to tylko w nielicznych miejscach można by było wydzielić grunt pod budowę parkingu i właśnie na tych nieruchomościach nie uzyskaliśmy zgody mieszkańców. Większość mieszkańców osiedla docenia zieleń, która otacza ich budynki i nie wyraża zgody na budowę nowych parkingów.

Mieszkańcy nie mają co liczyć na zmiany. Miasto wskazuje dwa miejsca, gdzie parkingi mogłyby powstać: na ul. Prądzyńskiego obok wieży ciśnień oraz na ul. Marcinkowskiego obok SP nr 4. – Powyższe realizacje wymagają znacznych środków finansowych i aktualnie nie są ujęte w planie realizacji – informuje rzeczniczka, dodając, że w tym roku wykonany został parking na 128 pojazdów przy ul. kardynała Stefana Wyszyńskiego.

/asz/

Poprzedni artykuł„Łapią” coraz więcej deszczówki. Na instalację można dostać do 5 tysięcy złotych dofinansowania
Następny artykułTajfuny dały radę…