Strona główna 0_Slider Narkotyki ukryte w lodówce i meblach, mała plantacja na parapecie. Zatrzymano 23-latka...

Narkotyki ukryte w lodówce i meblach, mała plantacja na parapecie. Zatrzymano 23-latka [FOTO]

0

Ponad pół kilograma amfetaminy oraz mefedronu, a także doniczkę z sadzonkami konopi indyjskich odkryli policjanci w mieszkaniu 23-letniego świdniczanina. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

Do zatrzymania 23-latka doszło w miniony piątek, w godzinach popołudniowych. – Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Zespołu Dzielnicowych i Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, „odwiedzili” mężczyznę w związku z ustaleniami dotyczącymi miejsca pobytu osoby poszukiwanej. W trakcie policyjnych ustaleń młody mężczyzna, mimo że nie był osobą poszukiwaną do odbycia zaległej kary pozbawienia wolności, zachowywał się bardzo nerwowo i rozmowę z funkcjonariuszami chciał zakończyć bardzo szybko – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Szybko też wyszło na jaw, co było przyczyną takiego zachowania mężczyzny. – Na parapecie policjanci zauważyli doniczkę z 3 sadzonkami roślin wyglądem przypominającymi rośliny marihuany. Z uwagi na to odkrycie, policjanci podjęli dalsze czynności. W trakcie przeszukania mieszkania m.in. w lodowce, w zakamarkach mebli pokojowych, ale też w pomieszczeniu gospodarczym należącym do mężczyzny policjanci ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości substancji psychotropowych w postaci amfetaminy oraz mefedronu. Łącznie policjanci zabezpieczono blisko 5200 porcji handlowych. Ponadto policjanci zabezpieczyli wagę elektroniczną oraz pieniądze w kwocie ponad 7 tys. złotych – wylicza Ząbek.

23-latek usłyszał już zarzuty posiadania i uczestniczenia w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowych. Na wniosek prokuratury sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. – Za posiadanie narkotyków grozi kara do lat 3, a w przypadku ich znacznej ilości, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wprowadzanie narkotyków do obrotu znacznych ilości środków odurzających zagrożone jest natomiast karą do 12 lat pozbawienia wolności – dodaje rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/