Strona główna 0_Slider Mistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania [FOTO]

0

Zastawianie wjazdów na posesje, chodników i wąskich ulic, lekceważenie znaków drogowych zakazujących postoju i zatrzymywania, parkowanie na wyłączonych z ruchu częściach jezdni. Takie sytuacje minionym tygodniu zostały utrwalone przez czytelników Swidnica24.pl na zdjęciach.

Trudno znaleźć kierowcę, który nie miałby wytłumaczenia dla łamania przepisów. Warto jednak pamiętać o tym, że „jedna minutka”, „bo nie było gdzie zaparkować” to dla innych uczestników ruchu oznacza utrudnienia, a w niektórych sytuacjach zagrożenie.

Wszystkie zdjęcia zostały wykonane w Świdnicy:

Plac Grunwaldzki/ul. Łukowa:

Ul. Franciszkańska: Ul. Grodzka:Ul. Marcinkowskiego:Ul. Marii Kunic: Ul. Wodna:

Ul. Wyszyńskiego: Ul. Wróblewskiego:

Przypominamy, że  art. 97 § 1 pkt 3 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia wprowadza możliwość nakładania grzywien w drodze mandatu karnego, gdy popełnienie wykroczenia ujawniono jako materiał zarejestrowany na urządzeniach technicznych należących do obywateli (telefony, kamery, rejestratory jazdy). Wystarczy opisane zdjęcie (z podaną datą i miejscem wykonania) lub film przekazać lub przesłać do straży miejskiej lub na policję. Należy podać swoje imię i nazwisko. Zgłaszający musi liczyć się z tym, że może zostać powołany na świadka. Adres e-mail świdnickiej straży miejskiej:  [email protected] 

Na zdjęcia do cyklu “Mistrzowie parkowania” czekamy WYŁĄCZNIE pod adresem [email protected]. Proszę dopisać, gdzie zostało wykonane zdjęcie.

/opr. asz/