Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Dożynki w gminie Jaworzyna Śląska ograniczone do dziękczynnej mszy

Dożynki w gminie Jaworzyna Śląska ograniczone do dziękczynnej mszy

0

Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika i szczególny sposób podziękowania za plony zebrane w czasie żniw. W tym roku, ze względu na ograniczenia sanitarne wprowadzone z powodu pandemii COVID-19, święto plonów w gminie Jaworzyna Śląska będzie miało inną oprawę niż zwykle.

Święto plonów to jedno z najważniejszych wydarzeń o charakterze kulturalno-integracyjnym w Gminie Jaworzyna Śląska. W jego organizację zawsze angażowało się wiele osób, instytucji i stowarzyszeń. Stoiska przygotowane przez sołectwa oraz inne atrakcje czyniły to wydarzenie wyjątkowym. Niestety, ze względu na nadal obowiązujące ograniczenia związane z epidemią koronawirusa SARS-CoV2 oraz zdrowie i bezpieczeństwo uczestników imprezy, organizacja dożynek w dotychczasowej formie, w tym roku, jest niemożliwa – przekazali przedstawiciele jaworzyńskiego urzędu.

Jak jednak podkreślono, o trudzie rolników i podziękowaniu za ich pracę zapomnieć nie można. – Upamiętnione zostaną one podczas dziękczynnej mszy świętej, która odprawiona zostanie w kościele parafialnym w Jaworzynie Śląskiej, 30 sierpnia (niedziela) 2020 r., o godzinie 10:00. Msza święta zostanie odprawiona w intencji rolników i gospodarzy naszej gminy, będzie także podziękowaniem za wszelką Bożą pomoc i za zebrane w tym roku plony – poinformowano.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułMaterac 90×180 cm w pytaniach i odpowiedziach