Strona główna 0_Slider Janusz Gol nowym zawodnikiem Dinamo Bukareszt!

Janusz Gol nowym zawodnikiem Dinamo Bukareszt!

0

Pochodzący ze Świdnicy pomocnik, Janusz Gol, zmienił barwy klubowe. Z Cracovii Kraków przeniósł się do klubu ze stolicy Rumunii – Dinamo Bukareszt. Z 18-krotnym mistrzem kraju Gol związał się dwuletnim kontraktem. Odejście spowodowane jest złymi relacjami na linii klub-zawodnik. 

Świdniczanin w barwach Cracovii w minionym sezonie rozegrał 26 spotkań w ekstraklasie, w których raz udało mu się wpisać na listę strzelców. Warto również przypomnieć, że 34-letni Gol przed przerwą spowodowaną pandemią COVID-19 pełnił funkcję kapitana drużyny i był przez wielu chwalony za swoją grę. Wszystko zmieniło się jednak w trakcie lockdown-u.

„Kasa, misiu, kasa” 

Podczas przerwy spowodowanej koronawirusem Gol jako jedyny z piłkarzy popularnych „Pasów” nie zgodził się na obniżenie pensji o połowę. Na tą decyzję szybko zareagował trener i jednocześnie wice-prezes zarządu Cracovii – Michał Probierz, który nie tylko pozbawił świdniczanina opaski kapitana, ale również po wznowieniu sezonu wysłał go na urlop. Do rozwiązaniu kontraktu między klubem, a zawodnikiem doszło 6 sierpnia za porozumieniem stron.

Dinamo Bukareszt jest drugim zagranicznym klubem 8-krotnego reprezentanta Polski. Przed transferem do Cracovii Gol reprezentował barwy rosyjskiego Amkara Perm, którego zawodnikiem był w latach 2013-2018. W przeszłości grał również w Legii Warszawa czy GKS-ie Bełchatów. Dinamo w poprzednim sezonie zajęło ósme miejsce w lidze, a pierwszy mecz nowych rozgrywek z FC Hermannstadt zremisowało 1:1. Świdniczanowi życzymy wysokiej formy oraz wielu goli i asyst w nowym klubie.

/Tekst: Artur Ciachowski, zdjęcie: żródło klubowe/