Strona główna 112 Zaczęło się od kradzieży plecaka, skończyło w zakładzie karnym

Zaczęło się od kradzieży plecaka, skończyło w zakładzie karnym

1

Zatrzymanie za kradzież plecaka było początkiem problemów 35-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego. Mężczyzna, który został ujęty przez policjantów na dworcu Wrocław Główny, odpowie również za posiadanie narkotyków i próbę wprowadzenia w błąd funkcjonariuszy co do swojej tożsamości. Zatrzymany trafił już do zakładu karnego, gdzie rozpoczął odbywanie zaległej kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.

Policjanci z Komisariatu Kolejowego w wyniku podjętych działań zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie plecaka pozostawionego przez pokrzywdzonego w tunelu głównym na dworcu PKP Wrocław Główny. Łączną wartość strat w tej sprawie oszacowano na kwotę ponad 2700 zł z uwagi na zawartość bagażu – łupem sprawcy padła kamera, smartfon i rzeczy osobiste. Zatrzymanym okazał się mieszkaniec powiatu świdnickiego – mówi Kamil Rynkiewicz z dolnośląskiej policji.

Przywłaszczenie to nie jedyny czyn, za który odpowie 35-latek. – Policjanci w trakcie przeszukania, oprócz odzyskania części z utraconego mienia, znaleźli przy podejrzanym ziele konopi indyjskich. Ilość zabezpieczonego narkotyku po porcjowaniu pozwoliłaby na uzyskanie ponad 1900 porcji tego środka odurzającego – tłumaczy Rynkiewicz.

– Zatrzymany dodatkowo próbował wprowadzić policjantów w błąd posługując się danymi innej osoby. Po ustaleniu przez wnikliwych funkcjonariuszy prawdziwych danych osobowych podejrzanego okazało się, że ma on pięć aktywnych poszukiwań, z czego trzy z nich dotyczą zaległej kary pozbawienia wolności. W związku z tym mężczyzna spędzi teraz dokładnie rok czasu w zakładzie karnym, a dodatkowo będzie odpowiadał za przywłaszczenie, posiadanie środków odurzających i próbę wprowadzenia w błąd policjantów co do swojej tożsamości – wylicza rzecznik dolnośląskiej policji. Mężczyźnie grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

/KWP Wrocław, opr. mn/